Podczas panowania Napoleona, Zamek Vincennes był arsenałem wojskowym i więzieniem, a także miejscem pobytu rodziny królewskiej. Na wschód od Vincennes można znaleźć również Fort Neuf de Vincennes, fort zbudowany w 1840 roku.

Pierwsza wizyta Ludwika XIV w Wersalu

Podczas panowania Ludwika XIV, pałac w Wersalu służył jako jego pałac, ale stał się również siedzibą rządu. Jego konstrukcja składała się z dwóch masywnie wydłużonych skrzydeł. Jego dziedziniec zamykał arkadowy portyk. W jego skład wchodziły również budynki gospodarcze i okazała rezydencja dla koni.

W momencie wprowadzenia się Ludwika XIV budowla liczyła 700 pokoi. W czasie swojego panowania rozbudował pałac i stał się on symbolem monarchii absolutnej. W pałacu mieszkało 20 000 osób. Dwór królewski liczył 5 000 osób.

Ludwik XIV zlecił Louisowi Le Vau powiększenie zamku. Architekt zaproponował kopertę, która miała odgradzać ekran od przedpola. Składała się ona z białego asfaltu. Skrzydła północne i południowe zostały zbudowane po głównym szeregu apartamentów.

Apartament Ludwika XIV składał się z komnaty sypialnej, dwóch przedsionków, garderoby i gabinetu doradczego. W apartamencie znajdował się również szereg salonów, w których odbywały się koncerty.

Najdroższym meblem w pałacu było łoże państwowe. Łóżko państwowe było podwyższoną platformą, którą umieszczano za balustradą.

Kiedy Ludwik XIV zmarł w 1715 roku na gangrenę, pozostawił po sobie Pałac Wersalski. Stał się on symbolem jego panowania, a także opulencji. Jego syn, Ludwik XV, odziedziczył pałac.

Pałac służył jako schronienie dla zakochanych. Był też świetną wiejską ucieczką. Większość potraw, które spożywano w pałacu wersalskim, pochodziła z ogrodów warzywnych Hamleta.

Zamek Vincennes był arsenałem wojskowym podczas panowania Napoleona

Podczas panowania Napoleona, Chateau de Vincennes został przekształcony w arsenał wojskowy. Zamek ten był kiedyś siedzibą dynastii Valois i rezydencją francuskich monarchów. Jednak zamek i otaczający go las nie są już zajmowane przez rodzinę królewską. Obecnie budynek jest obiektem szkoleniowym armii francuskiej.

Twierdza została początkowo zbudowana jako domek myśliwski dla Ludwika VII w XII wieku. Później została rozbudowana i wzmocniona. Dwór został obudowany murem ochronnym z dziewięcioma wieżami. Pierwsza wieża była konstrukcją o wysokości 52 metrów, co sprawiło, że za panowania Karola V była najwyższą wieżą w Europie.

Zamek został jeszcze bardziej powiększony i wzmocniony w XIV wieku. Jego wieże zostały zbudowane na tej samej wysokości, aby umożliwić szybkie przemieszczanie się sił. Zewnętrzna średnica wież wynosiła 6,6 metra.

Po rewolucji francuskiej Vincennes było wojskową siedzibą szefa sztabu generalnego, generała Maurice’a Gamelina. Twierdza była również wykorzystywana jako fabryka broni strzeleckiej. Po wojnie stary fort został odbudowany.

Twierdza była również domem słynnej kurtyzany, Maty Hari. Była ona egzotyczną tancerką, która podróżowała między Francją a Holandią. Jej popularność przyciągała polityków różnych narodowości. Twierdza była również wykorzystywana jako więzienie dla przestępców, innowierców religijnych oraz miejsce egzekucji.

Zamek Vincennes był miejscem pobytu rodziny królewskiej

Położony w Val-de-Marne, zamek Vincennes jest jedną z najwspanialszych zachowanych średniowiecznych fortec we Francji. Był on pierwszą rezydencją rodziny królewskiej w okresie średniowiecza. W rzeczywistości trzech XIV-wiecznych królów zmarło w tej twierdzy.

Zamek jest otwarty dla publiczności, a zwiedzający mogą wspinać się po dawnej twierdzy. W zamku znajduje się nieskazitelny ogród kwiatowy, dwupoziomowe schody i masywny staw.

Do najważniejszych atrakcji zamku należą Muzeum Chińskie, buduar turecki i salon Marii Antoniny. W zamku znajdują się również archiwa historyczne francuskiego Ministerstwa Obrony.

Zamek był używany jako wojskowa warownia w czasach reżimu Napoleona. Ludwik XIV również używał zamku jako swojej głównej rezydencji. Zbudował kopertę Le Vau, skrzydło północne i kaplicę królewską. Zmarł w Vincennes we wrześniu 1715 roku.

Zamek jest od wieków jedną z najsłynniejszych rezydencji we Francji. Używany był przez świętego Ludwika jako jego ulubiona rezydencja, odbywało się tu wiele ważnych królewskich wydarzeń. Król często przebywał na zamku ze swoją matką Anną Austriaczką i kardynałem Mazarinem.

Chateau de Vincennes jest ostatnią z zachowanych średniowiecznych rezydencji królewskich. Miejsce to nosiło również miano więzienia, aresztu i miejsca tajnych procesów.

Zamek posiada szereg zabytkowych budynków, w tym keep i średniowieczną wieżę. Wieża ma fasadę, która jest ozdobiona wielkim oknem różanym. Wieża ma 53 metry wysokości.

Sainte-Chapelle de Vincennes

Położona na wschodnich obrzeżach Paryża, średniowieczna Sainte-Chapelle de Vincennes jest jedną z najbardziej urokliwych budowli w całej Francji. W związku z tym, jest to jedna z najlepszych wycieczek z Paryża.

Oprócz imponującej iglicy, która wznosi się na wysokość 246 stóp, średniowieczna kaplica Sainte-Chapelle w Paryżu znana jest również z oszałamiających witraży. Witraże przedstawiają sceny ze Starego i Nowego Testamentu. Zawierają cuda z Pasji.

Budowę kaplicy rozpoczął w 1379 roku król Karol V. Budowa kaplicy przebiegała powoli z powodu problemów finansowych i wojny stuletniej. Ostatecznie jednak kaplica została ukończona w 1552 roku.

Pomimo tego, że kaplica została zbudowana w czasie wojny stuletniej, nadal znajduje się w niej Korona Cierniowa – kawałek kamienia, który został przyniesiony przez Ludwika IX do kaplicy. W kaplicy znajduje się również półokrągłe miejsce na ganku kaplicy królewskiej, które przypomina odwiedzającym, że Bóg będzie ich sądził.

Kaplica jest wspaniałą atrakcją turystyczną ze względu na swoje witraże. Znajduje się w niej piętnaście masywnych witraży, które wypełniają nawę kaplicy. Na pinaklu kaplicy widoczne jest również godło salamandry Francois I.

Po kaplicy i lochu oprowadzają wycieczki z przewodnikiem. Zwiedzający mogą również zobaczyć replikę celi, w której więziona była Maria Antonina.

Fort Neuf de Vincennes został zbudowany na wschód od Vincennes w 1840 roku

Położony w mieście Vincennes w departamencie Val-de-Marne, Chateau de Vincennes jest zamkiem warownym zbudowanym w XIV wieku. Jest to jeden z największych królewskich zamków warownych we Francji. Znany jest również z „donżon”, ufortyfikowanej wieży centralnej. Jest on wpisany na listę zabytków.

Obwód zamku rozciągał się kiedyś na ponad kilometr. Pierwotnie miał sześć wież, trzy bramy i głęboką, wyłożoną kamieniami fosę. Wieża „keep” jest najwyższą wieżą w Europie. Została zbudowana za czasów Karola V, który był królem od 1364 do 1380 roku. Jego fasada to gotyk płomienisty.

Chateau de Vincennes posiada 52-metrową strażnicę. Znajduje się on w mieście Vincennes, na przedmieściach Paryża. Królowie Francji mieli tu zamek, w tym Karol IV, Ludwik X i Ludwik XV. Zginęli oni tutaj w XIV wieku.

Kaplica w Vincennes została rozpoczęta w 1379 roku i ukończona w stylu gotyckim w 1552 roku. Zawiera ona oryginalną koronę cierniową z Ukrzyżowania. Uważana jest za wyjątkowy przykład architektury gotyku płomienistego.

Chateau de Vincennes był pierwotnie pałacem myśliwskim dla Ludwika VII. Później został opuszczony przez dwór w XVIII wieku. Był używany jako więzienie i jako kwatera główna wojska. Obecnie jest to fort i wojskowe centrum szkoleniowe. Budynki zostały odrestaurowane. Część obiektu jest udostępniona do zwiedzania.

Zamek Vincennes był więzieniem z XVI wieku

Położony na obrzeżach Paryża zamek Vincennes jest zamkiem królewskim, który był używany od XV wieku. Jest to jeden z największych królewskich zamków obronnych we Francji, o bogatej historii.

Zamek Vincennes położony jest na skraju Bois de Vincennes, który był popularnym terenem łowieckim dla rodziny królewskiej. Był on również używany jako poligon dla francuskiego wojska. Armia francuska ponownie zainwestowała w stary fort po II wojnie światowej.

Zamek Vincennes podzielony jest na cztery główne budynki: wieżę warowną, kaplicę, dwór i rezydencję królewską. Wieża została zbudowana za panowania Karola V (panował w latach 1364-80), ale ma zupełnie inny wygląd niż wieża w Wersalu.

Zamek ma 52 metry wysokości i jest otoczony dwoma wieżami, po jednej z każdej strony. Wieża od strony północnej ma kwadratową konstrukcję z sześcioma piętrami. Konstrukcja piątego piętra jest mniej rozbudowana. Do wieży można wejść po drewnianej kładce na drugim piętrze.

Kaplica jest kopią Sainte-Chapelle na Ile de la Cite. Została ukończona w 1658 roku. Wnętrze ma fasadę w stylu flamboyant i jest osłonięte gargulcami. W kaplicy znajduje się duże okno różane.

Zamek Vincennes był ulubioną rezydencją myśliwską rodziny królewskiej, służył także jako więzienie. W XVIII wieku Denis Diderot był tu więźniem, a Nicholas Fouquet był ministrem finansów Ludwika XIV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *