Znajdująca się w Paryżu Wieża Montparnasse jest punktem widokowym dla tych, którzy chcą obserwować Paryż w całym jego pięknie. Ta wysoka wieża oferuje panoramiczny taras widokowy oraz sale konferencyjne dla tych, którzy chcą zorganizować spotkania lub przyjęcia. Znajdują się tu również kawiarnie i butiki.

Tour

Położona w dzielnicy Montparnasse w Paryżu, Wieża Montparnasse jest punktem widokowym, który oferuje odwiedzającym niezrównane widoki na miasto. Budynek został zbudowany w latach 1969-1973 jako najwyższy wieżowiec we Francji. Później został prześcignięty przez Tour First, który został otwarty w 2011 roku.

Tour Montparnasse posiada dwa tarasy widokowe: jeden na niższym poziomie, który obejmuje większość piętra, a drugi na 56. piętrze. Oba są otwarte dla zwiedzających i zapewniają wiele interaktywnych urządzeń. Dostarczają również informacji o różnych punktach orientacyjnych Paryża. Bilety na Wieżę Montparnasse można kupić online przed wizytą. Można również kupić bilety w dniu wizyty.

Wieża Montparnasse znajduje się na placu o tej samej nazwie, co Wieża Paryska, a od Notre Dame dzieli ją tylko około 40 minut. Jest także około 15 minut od Ogrody Luksemburskie. Jest też blisko do Cmentarza Montparnasse, miejsca ostatniego spoczynku Jean-Paul Sartre’a.

Jeśli szukasz widoku na Paryż nocą, możesz odwiedzić pokład obserwacyjny na wieży Montparnasse. Ten taras widokowy znajduje się na 56 piętrze budynku i ma okna od podłogi do sufitu, które zapewniają Ci panoramiczny widok na Paryż. Znajdują się tam również interaktywne urządzenia, które oprowadzą Cię po Paryżu i dostarczą informacji o różnych punktach orientacyjnych.

Możesz również kupić bilety na pokład obserwacyjny w wieży Montparnasse online. Pozwoli Ci to uniknąć długich kolejek, które mogą pojawić się w dniu wizyty. Na wieży Montparnasse znajduje się również sklep z pamiątkami i kawiarnia. Odbywają się tu również wydarzenia związane z jogą na dachu. Wieża Montparnasse jest otwarta od 11 rano do 23:30 w dni powszednie i od 11 rano do 22:30 w weekendy.

Panoramic Observation Deck

Położony w sercu Paryża, Montparnasse Tower Panoramic Observation Deck oferuje odwiedzającym widok na najsłynniejsze punkty orientacyjne Paryża, od Łuku Triumfalnego po Wieżę Eiffla. Z panoramicznego tarasu roztacza się widok na Paryż we wszystkich kierunkach. Na 56. piętrze znajduje się bar i restauracja, a na 59. piętrze – taras na świeżym powietrzu. Taras panoramiczny jest doskonałym miejscem do podziwiania widoków Paryża i robienia zdjęć słynnych zabytków.

Montparnasse Tower to wieżowiec o wysokości 210 metrów (689 stóp). Znajduje się w dzielnicy Montparnasse na lewym brzegu Paryża. Jest to drugi najwyższy budynek w Paryżu i oferuje zwiedzającym rozległy widok na miasto.

Wieża Montparnasse posiada dwa tarasy widokowe. Pierwszy z nich to 56 piętro, które jest zadaszone i posiada okna od podłogi do sufitu. Znajdują się tam również dwa interaktywne terminale. Drugi znajduje się na 59 piętrze i jest nieco trudniejszy do zdobycia. Interaktywne terminale pozwalają odwiedzającym skierować swoje smartfony na horyzont, aby zobaczyć różne punkty orientacyjne Paryża. Aplikacja Magnicity jest dostępna na urządzenia z systemem iOS i Android.

Pokład obserwacyjny wieży Montparnasse jest otwarty siedem dni w tygodniu. Odwiedzający mogą z wyprzedzeniem zarezerwować bilety online lub w wieży Montparnasse. Bilety wahają się od 7,50 do 17 dolarów za osobę i są ważne na dwa oddzielne wejścia w ciągu 48 godzin. Dzieci poniżej 4 roku życia mogą wejść za darmo.

Wieża Montparnasse to doskonałe miejsce, aby zobaczyć Paryż nocą. Jest to najlepsze miejsce do uzyskania zdjęć z powietrza wieży Eiffla. Światła są widoczne ze szczytu wieży przez kilka minut po zachodzie słońca. Jest to również świetne miejsce, aby zobaczyć nocną panoramę Paryża.

Butiki

Położony 200 metrów nad ziemią Panoramiczny Pokład Obserwacyjny przy Wieży Montparnasse zapewnia 360-stopniowy widok na Paryż. W ciągu dnia można podziwiać zabytki miasta, a w nocy można zobaczyć bazylikę Sacre-Coeur i Montmartre.

Jeśli jesteś spragniony zakupów, przejdź się w górę „Złotego Trójkąta”. Jest to popularny obszar dla wysokiej klasy zakupów. Można tu znaleźć luksusowe nazwy, takie jak Marc Jacobs, Theory, Fendi i Michael Kors. Możesz również znaleźć kilka ciekawych mniejszych sklepów.

Jeśli szukasz nieco bardziej swobodnego doświadczenia gastronomicznego, możesz spróbować Bistrot du Cinema, który znajduje się nad zabytkowym kinem niezależnym. Oferuje on tradycyjne francuskie jedzenie i fantastyczne menu deserów. Jest to również idealne miejsce na spokojną popołudniową herbatę. Wnętrze restauracji zostało zaprojektowane przez francuską aktorkę Catherine Deneuve.

Rue de Rennes to główna ulica handlowa w Dzielnicy Łacińskiej. Jest to doskonałe miejsce na zakupy odzieży, butów i akcesoriów. Znajdziesz tu wszystko od marek z wyższej półki po te z niższej.

Oprócz zakupów, na Rue de Rennes znajduje się również galeria sztuki na świeżym powietrzu. Znajdziesz tu również wiele różnych rynków spożywczych. Znajdziesz tu również kilka restauracji z wyższej półki. Są tu również małe kawiarnie i bary.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem jakiejś sztuki, powinieneś zatrzymać się na Marche de la Creation Paris Montparnasse. Ten targ na świeżym powietrzu znajduje się u stóp wieży Montparnasse. Znajduje się na nim sztuka z całego świata. Możesz również odwiedzić budynek Publicis Drugstore, gdzie znajdziesz butiki pop up, kino i lokale gastronomiczne.

Sale konferencyjne

Położona w dzielnicy Montparnasse w Paryżu, Wieża Montparnasse jest punktem widokowym oferującym panoramę miasta. Wieża, która została zbudowana w latach 70-tych, stoi na miejscu dawnej stacji kolejowej Montparnasse.

Wieża Montparnasse oferuje wspaniałe widoki na miasto zarówno o wschodzie, jak i o zachodzie słońca. Bilety na tę popularną atrakcję dostępne są w różnych cenach. Możesz kupić bilety z wyprzedzeniem online, aby uniknąć długich kolejek po przyjeździe. Alternatywnie, możesz kupić bilety osobiście w kasie Wieży Montparnasse.

Panoramiczny taras widokowy wieży Montparnasse oferuje 360-stopniowy widok na miasto. W pogodny dzień zwiedzający mogą cieszyć się widocznością na 25 mil. Taras jest otwarty dla zwiedzających w godzinach od 9:30 do 22:30. Na miejscu znajduje się kawiarnia i bar, a także ekrany dotykowe, interaktywne wyświetlacze i maszyna do gorącej czekolady.

Na wieży Montparnasse znajduje się również kiosk wirtualnej rzeczywistości, który oferuje odwiedzającym doświadczenie, jak miasto wygląda z góry. To interaktywne doświadczenie wykorzystuje kamerę smartfona i aplikację Magnicity. Odwiedzający mogą skierować kamerę na horyzont, aby dowiedzieć się o różnych punktach orientacyjnych Paryża.

Na wewnętrznym tarasie widokowym wieży Montparnasse znajduje się mała kawiarnia, a także tabliczki z informacjami o mieście. Są tu ekrany dotykowe, interaktywne wyświetlacze i sklep z pamiątkami.

Wieża Montparnasse posiada również taras na dachu na 59 piętrze, który jest dostępny po trzypoziomowej wspinaczce. Taras oferuje panoramiczne widoki na Paryż, a także Łuk Triumfalny i Katedrę Notre-Dame. Mieści się tam również nowocześnie wyglądająca sala konferencyjna.

Na tarasie na dachu wieży Montparnasse znajduje się również oszałamiające okno, przez które widać wieżę Eiffla i cmentarz Montparnasse na pierwszym planie.

Kawiarnie

W XX wieku Montparnasse był zagłębiem kreatywności, muzyki i kultury. Był również domem dla wielu najważniejszych i najbardziej wpływowych artystów, pisarzy, muzyków i wizjonerów tamtych czasów. Wśród tych, którzy odwiedzali kawiarnie Montparnasse byli Pablo Picasso, Ernest Hemingway i Ezra Pound.

Oprócz kawiarni serwujących śniadania i lunche, wiele z tych miejsc było również stałymi bywalcami pisarzy i artystów. Jedną z najpopularniejszych kawiarni na Montparnasse jest La Rotonde, którą odwiedzali Pablo Picasso i Diego Rivera. Ciesząca się uznaniem francuska brasserie urządzona jest w stylu Art Deco.

Wśród innych godnych uwagi kawiarni na Montparnasse, La Closerie des Lilas to piano bar. Kawiarnia została otwarta w 1847 roku i była ulubionym miejscem wielu znanych osób. Jej zacieniony taras otoczony jest bzami i kwiatami. To idealne miejsce do obserwowania ludzi.

Inną słynną paryską kawiarnią jest Cafe de la Paix. Jej wnętrze zdobią zdjęcia i kadry filmowe. Ma piękny kaflowy sufit i udrapowane żyrandole. Ma również atmosferę wiejskiego ogródka.

Cafe du Parc jest kolejną słynną kawiarnią Montparnasse. Ta kawiarnia ma stoliki nazwane po dawnych bywalcach, takich jak Oscar Wilde i Emile Zola. Restauracja serwuje różnorodne dania kuchni francuskiej i międzynarodowej. Zewnętrzne patio jest popularnym miejscem, gdzie mieszkańcy mogą cieszyć się ciepłą pogodą.

Oprócz kawiarni, na Montparnasse znajduje się kilka teatrów. Niektóre z nich są stare, inne wciąż działają. Wiele z teatrów zostało zbudowanych na początku XX wieku.

Wieża Montparnasse jest punktem widokowym. Taras widokowy znajduje się na 59. piętrze i oferuje olśniewające widoki na Wieżę Eiffla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *