Niezależnie od tego, czy podróżujesz do Paryża we Francji, czy też pozostajesz w tym mieście, w jego uroczych zakątkach znajdziesz wiele uroków. Te miejsca to Place des Vosges, Park Luksemburski, Musee d’Orsay, Bazylika Sacre Coeur i La Petite Ceinture.

Place des Vosges

Położony w dzielnicy Marais, Place des Vosges jest uroczym zakątkiem Paryża. Jest to również jeden z najstarszych zaplanowanych placów w Paryżu. Plac posiada wiele cech, w tym park i arkady. Jeśli interesuje Cię historia tego miejsca, możesz odwiedzić dom Victora Hugo, słynnego pisarza z XIX wieku.

W odległości krótkiego spaceru od Place des Vosges znajduje się kilka wysokiej klasy zabytków i muzeów. Inne atrakcje obejmują Musee Cognacq-Jay, w którym znajduje się wyjątkowa kolekcja sztuki XVIII wieku. Znajduje się ono w pięknej prywatnej rezydencji. Musee Cognacq-Jay jest otwarte od 10 rano do 5.40 po południu każdego dnia oprócz poniedziałku.

Na Place des Vosges znajduje się wiele galerii sztuki, w tym Galeria Art Symbol, która specjalizuje się w sztuce nowoczesnej i abstrakcyjnej. Znajduje się tu również wiele wysokiej klasy butików i sklepów.

Mały park w centrum Place des Vosges jest jednym z niewielu miejsc w Paryżu, gdzie można cieszyć się trawą. Jest to również idealne miejsce na piknik przy popołudniowej herbacie. Pobliska kawiarnia Mariage Freres oferuje miejsca siedzące na zewnątrz i jest idealnym miejscem na romantyczną przerwę na herbatę.

Możesz również odwiedzić dawny dom Victora Hugo, który obecnie jest muzeum. Dom został zbudowany w 1605 roku i jest otwarty dla zwiedzających od wtorku do niedzieli w godzinach 10-18. Wstęp jest bezpłatny.

Bazylika Sacre Coeur

Położony na wzgórzu w Paryżu, Montmartre jest dzielnicą znaną z krętych, brukowanych uliczek i dziwacznych, ręcznie robionych ubrań. Ma również jedne z najlepszych widoków na Paryż. Oto lista najlepszych miejsc do zobaczenia na Montmartre.

Bazylika Sacre Coeur jest romańsko-bizantyjskim arcydziełem. Została zbudowana przez siedmiu architektów na początku lat 70-tych XIX wieku. Jej ukończenie zajęło czterdzieści lat. Znajduje się na wzgórzu i ma kopułę do oglądania. Można do niego dojechać metrem Blanche, które znajduje się w pobliżu metra Pigalle.

Montmartre jest domem dla wielu artystów i muzeów. Jest to również dom dla głównego studia Picassa. Wielu artystów spotykało się tutaj, w tym Modigliani, Picasso, Van Gogh i Renoir. Wielu artystów namalowało Moulin de la Galette.

Znajduje się tu również Muzeum Montmartre, które jest dawnym studiem artysty. Jest tu mnóstwo restauracji, kawiarni i sklepów, w których można się przejrzeć. Na placu znajduje się również urocza karuzela.

Na Montmartre znajduje się wiele słynnych zabytków. Jednym z najbardziej znanych jest Le Passe-Muraille. Jest bardzo wysoka, a ręka na ścianie błyszczy od ludzi wyciągających ją z muru.

Na Montmartre znajduje się kolejka linowa, którą można dostać się do bazyliki św. Ludwika na Place Saint-Pierre. Z kolejki linowej można korzystać z biletem na metro. Jest to łatwy sposób, aby uzyskać dobry widok na bazylikę i Paryż.

Musee d’Orsay

Położone nad brzegiem Sekwany, Musee d’Orsay jest obowiązkową atrakcją dla miłośników sztuki w Paryżu. Muzeum posiada jedną z najbardziej imponujących kolekcji impresjonistycznych i postimpresjonistycznych arcydzieł na świecie. Znajduje się tam również wiele wystaw czasowych, które skupiają się na aktualnych trendach artystycznych.

Kolekcja muzeum jest głównie francuska, ale zawiera również prace Claude’a Moneta, Vincenta Van Gogha, Paula Gauguina i innych impresjonistów. Znajduje się tam najlepsza na świecie kolekcja dzieł tych artystów.

Renowacja Musee d’Orsay podkreśla historię miejsca, w tym dawną funkcję budynku jako stacji kolejowej. Jego wyjątkowa architektura obejmuje zakrzywioną szklaną ścianę, która działa jak zegar. Obiekt posiada również sprytną konstrukcję na parterze, która pozwala na wlewanie się naturalnego światła.

Muzealna kawiarnia mieści się w dawnej hotelowej jadalni. W jej zbiorach znajduje się wiele różnych klipów z wczesnego kina, np. z udziałem Charliego Chaplina.

Muzeum posiada również imponującą kolekcję dzieł największych rzeźbiarzy, takich jak Aristide Maillol, Paul Gauguin i Francois Rude. W muzeum znajduje się również trójwymiarowy model przekroju Opery.

Kolekcja muzeum obejmuje ponad 3000 dzieł sztuki, które są wystawione na piątym piętrze. Kolekcja obejmuje dzieła, które są wystawiane na wystawach impresjonistów w Paryżu. Odwiedzający powinni zaplanować spędzenie w muzeum co najmniej trzech do czterech godzin. Powinni również zaplanować przerwę na lunch i wycieczki z przewodnikiem.

Park Luksemburski

Położony w 6. okręgu Paryża, Ogród Luksemburski jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w mieście. Znajdują się w nim liczne pomniki, fontanny, posągi i drzewa. Jest to doskonałe miejsce na odpoczynek po zwiedzaniu miasta.

W Ogrodzie Luksemburskim znajduje się wielki staw otoczony szeregiem fontann. Fontanna Medyceuszy, która pochodzi z lat 30. XVI wieku, jest popularnym miejscem spotkań miejscowych zakochanych. Fontanna przedstawia mityczny epizod Galatei i Acisa.

Park jest doskonałym miejscem na spędzenie słonecznego popołudnia lub całego dnia. Jest to również świetne miejsce do robienia zdjęć. W ogrodzie znajduje się ponad 100 posągów i pomników. Jest też kilka ławek, na których można odpocząć lub zrobić sobie przerwę.

W parku znajduje się również Musee du Luxembourg, które jest pierwszym francuskim muzeum otwartym dla publiczności. W muzeum odbywają się dwa doroczne pokazy sztuki. Do muzeum również obowiązuje opłata za wstęp.

Ogrody Luksemburskie to doskonałe miejsce na letnie spacery. Znajduje się tam również kilka ujmujących placów zabaw, a także eksponaty. Znajduje się on w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Odeon.

W parku znajduje się również pawilon bufetowy Pepiniere, który pierwotnie był kawiarnią-restauracja. Obecnie mieści się w nim stowarzyszenie, które uczy ogrodnictwa. Znajduje się tam również szklarnia, w której znajduje się ogromna kolekcja roślin egzotycznych.

La Petite Ceinture

Do niedawna Petite Ceinture była niedostępna. Jak wiele opuszczonych tuneli kopalnianych, znajduje się pod ziemią i jest niedostępna dla zwiedzających. Teraz jednak Paryż przywraca ją do użytku.

Petite Ceinture to odzyskana linia kolejowa, która kiedyś okrążała Paryż. Kolej była kiedyś szlakiem komunikacyjnym, który przewoził towary i pasażerów z całego miasta. Jednak wraz z pojawieniem się metra, kolejka okrężna stała się przestarzała.

Podczas gdy Petite Ceinture nie służy już jako linia kolejowa, jej części zostały przekształcone w tereny zielone, które przyciągają dzikie zwierzęta. Część linii kolejowej została nawet przekształcona w plac zabaw. Petite Ceinture była prekursorem paryskiego metra i przewoziła pasażerów i towary przez miasto.

Inna część Petite Ceinture została przekształcona w promenadę, podobną do nowojorskiej High Line. Promenada to spacer o długości 1,3 km, do którego można wejść z pięciu różnych punktów. Jest to świetne miejsce do zwiedzania miasta.

W miejscu tym znajduje się również Cesspool, który oferuje samodzielną wycieczkę po infrastrukturze, która zawiera urocze murale szczurów. Niektóre z drzwi tuneli otwierają się na sekretny świat paryskich katakumb.

Strona ma również Philharmonie de Paris, która jest wykonana z aluminium i zawiera 300 000 wytrawionych ptaków. W miejscu tym znajduje się również przesuwająca się ściana arabskich mashrabiyów, które zmieniają się wraz ze słońcem.

Parc des Buttes-Chaumont

Położony w północno-wschodnim Paryżu, Parc des Buttes-Chaumont jest jednym z największych parków w mieście. Park znajduje się w 19 okręgu Paryża. Jest to jeden z największych obszarów zielonych w mieście i ma wiele jaskiń i wodospadów. Znajduje się w nim również jezioro i most wiszący. Jest to popularny cel podróży dla Paryżan.

W okolicy znajduje się wiele restauracji i bistro do wyboru. Możesz wziąć udział w koncercie lub zabawie w salach koncertowych, pójść na spacer po parku lub po prostu podziwiać widoki z kawiarni. W okolicy znajduje się również światowej sławy Conservatoire de Paris, czyli szkoła muzyczna.

Butte-Chaumont to kosmopolityczna dzielnica w północno-wschodniej części Paryża. Obszar ten jest mieszanką starofrancuskiej cyganerii i paryskiego kosmopolityzmu. Przecina ją kanał Saint-Denis i kanał de l’Ourcq. Znajduje się tu również ratusz 19. arrondissements.

Ratusz został zaprojektowany przez Gabriela Davioud. Znajduje się on na Place Armand-Carrel. W okolicy znajduje się również kościół Notre-Dame-de-l’Assomption des Buttes-Chaumont. Kościół ten posiada 600 miejsc siedzących.

W okolicy znajduje się również ogród Riquet i ogród Compans. Można również udać się do cerkwi Saint-Serge, która znajduje się na terenie parku. Znajdziesz tu także Temple de la Sybille, czyli pawilon na 50-metrowym wzgórzu. Jest on repliką rzymskiej świątyni Westy w Tivoli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *