Zwiedzanie targu antyków w Paryżu to wspaniałe doświadczenie. Nie tylko jest tam ogromna różnorodność przedmiotów do wyboru, ale także atmosfera jest wyjątkowa i ciekawa. Niezależnie od tego, czy szukasz zabytkowego zegara, czy zabytkowego aparatu fotograficznego, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Paryski rynek antyków jest jednym z największych w Europie i jest popularnym miejscem zarówno dla turystów, jak i mieszkańców.

Marche Biron

Położony w Saint-Ouen Flea Market, Biron Market jest skarbnicą wysokiej klasy towarów i antyków. Jest tu 220 sprzedawców i sklepikarzy, którzy wystawiają różne towary, od ceramiki i mebli w stylu art deco po biżuterię i obrazy.

W Biron Market znajdują się dwie duże, równoległe alejki, w których mieszka wielu wyspecjalizowanych sprzedawców. Aleja 1 specjalizuje się w wysokiej klasy antykach, podczas gdy aleja 2 skupia się na współczesnych kawałkach.

W Biron, odwiedzający mogą cieszyć się wyjątkowym doświadczeniem zakupowym, jak również podróżą w czasie. Wystawione są tu antyki z XVIII i XIX wieku, wystawne meble, złocone barometry z XVIII wieku, żyrandole z frędzlami i meble w stylu art deco.

Rynek antyków w Bironie jest jednym z największych w Europie, z wyborem wysokiej klasy mebli, biżuterii i sztuki. Odwiedzający mogą kupić meble antyczne, które zostały zaprojektowane przez czołowych projektantów XIX i XX wieku. Alternatywnie, kolekcja Birch Bark Furniture wykorzystuje naturalne elementy, takie jak kora i szlachetne minerały, do tworzenia oszałamiających dzieł sztuki.

Marche du Biron, który został otwarty w 1925 roku, to duży, wielopoziomowy budynek targowy, który jest doskonałym miejscem dla miłośników sztuki i antyków. Odwiedzający mogą przeglądać różne przedmioty, w tym antyczne meble, sztukę azjatycką i złocone barometry z XVIII wieku.

Słynny Marche Paul Bert Serpette, który został założony w 1938 roku przez weneckiego kupca Amedeo Cesana, jest również świetnym miejscem na zakupy antyków i sztuki. Jego sklepy zostały zaprojektowane tak, aby wyglądały jak muzeum, ze starannie dobranymi ekspozycjami antyków i unikalnych przedmiotów. W sklepach znajdują się również oryginalne dzieła mało znanych twórców.

Rynek jest ulubionym miejscem wśród gwiazd z listy A. Odwiedzający mogą znaleźć rzadkie przedmioty, takie jak Louis Vuitton, antyki Chanel i obrazy.

Marche Vernaison

Jednym z najważniejszych pchlich targów w Europie jest Marche Vernaison. Znajduje się on w Saint-Ouen, które położone jest na północnych obrzeżach Paryża. Pierwszy Marche został założony w 1920 roku przez Julesa Romaina Vernaisona. Zaczął on od budowy drewnianych chat na działce o powierzchni 26 akrów. Te drewniane chaty były następnie wypełnione dealerami, którzy sprzedawali antyki wszelkiego rodzaju.

Na Marche Vernaison jest ponad 200 kupców. Rynek jest pełen antyków, w tym przedmiotów naukowych, zabawek, szkła, zastawy stołowej, a nawet plakatów w stylu vintage. Są tu również antykwariusze sprzedający meble, biżuterię, zabytkowe płyty i magazyny Vogue.

Marche Vernaison gości również małą restaurację, Chez Louisette, gdzie goście mogą cieszyć się klasycznymi piosenkami Edith Piaf. Na rynku znajdują się również złocone krzesła z okresu Ludwika XV i dostojne srebrne naczynia.

Kolejnym rynkiem wartym odwiedzenia jest Marche du Biron. Ten rynek znajduje się na Champ des Rosiers i posiada 220 antycznych straganów. Jest to duży rynek specjalizujący się w antycznych meblach od XVIII do XX wieku. Można tu znaleźć meble z okresu Empire, sztukę azjatycką, a nawet meble z epoki wiktoriańskiej. Rynek jest otwarty w poniedziałki i soboty od 10 rano do 6 wieczorem.

Na rynku znajduje się również wiele sklepów z antykami, w tym At Sarah, który ma największy sklep z antykami w Paryżu. Sklepy zostały pięknie kuratorowane i są wypełnione designerskimi kawałkami i oryginalnymi pracami mało znanych twórców.

Rynek jest również domem dla wielu antykwariuszy, w tym tych sprzedających srebra, kostiumy i rysunki. Można tu również znaleźć kilka ciekawych mebli z odzysku. Znajdziesz tu również mały sklepik z zabytkowymi plakatami filmowymi.

Porte de Vanves

Położony na obrzeżach Paryża, pchli targ Porte de Vanves jest jednym z najbardziej znanych w Europie. Jest otwarty w soboty i niedziele od 7 rano do 2 po południu.

Rynek specjalizuje się w antykach i przedmiotach kolekcjonerskich. Rynek jest wypełniony kolorowymi meblami i dziwacznymi ciekawostkami. Wśród przedmiotów na sprzedaż są akwarele z lat 20. i butelki Chanel.

Są tu setki straganów do wyboru. Są tu handlarze, którzy specjalizują się w różnych kategoriach antyków. Na targu można też znaleźć wiele nowych ubrań, artykułów gospodarstwa domowego i torebek.

Targ jest świetnym miejscem na spędzenie weekendu, ma przyjazną atmosferę. Pchli targ znajduje się blisko stacji metra i jest otwarty w soboty i niedziele.

W przeciwieństwie do innych rynków w Paryżu, pchli targ Porte de Vanves nie ma stałej struktury. Są to setki straganów, które są rozrzucone na ulicach. Są też indywidualni sprzedawcy uliczni. Większość z nich znajduje się na ścieżkach, które nie są pokazane na mapie.

Pchli targ przy Porte de Vanves jest bardzo łatwy do poruszania się. Znajduje się na nim 350 sprzedawców. Sprzedawcy często obniżają swoje ceny o kilka procent. Akceptują również karty kredytowe. Ceny są rozsądne i jest to świetne miejsce na zakup antyków i przedmiotów kolekcjonerskich.

Pchli targ jest również domem dla dużej liczby psów. Zobaczysz wielu ludzi targujących się i szukających czegoś nowego. Chociaż rynek jest zabawny, nie zawsze jest to najłatwiejsze miejsce do poruszania się. Może być trudno zachować bezpieczeństwo swoich rzeczy. Istnieje kilka oszustw, których musisz być świadomy.

Marche aux Puces de Saint-Ouen

Znajdujący się w Saint-Ouen we Francji Marche aux Puces de Saint-Ouen jest największym na świecie targiem antyków. Rynek jest otwarty w każdy weekend i przyciąga ponad 180 000 odwiedzających. Rynek zajmuje siedem hektarów i jest podzielony na 14 indywidualnych rynków.

Rynek antyków jest domem dla ponad 14000 dealerów. Znany jest z antycznego srebra, bombek, książek i starych reklam. Rynek specjalizuje się również w wyposażeniu w stylu mid-century modern. Stał się sławny dzięki filmowi O północy w Paryżu.

Rynek był pierwotnie szmatławym miasteczkiem położonym poza granicami miasta. Został otwarty w 1885 roku. Szmaciarze zaczęli rozstawiać stragany pomiędzy tawernami i cyrkami. Z czasem rozrosło się, stając się pełnoprawnym targiem.

Na rynku znajduje się ponad 2500 straganów. Najlepszym czasem na odwiedzenie rynku jest wczesny ranek. Można wtedy obserwować rozstawione stragany i znaleźć okazje. Jednak targowanie się może być stratą czasu. Zaleca się, aby uzyskać szacunkową cenę przed zakupem. Jeśli podróżujesz sam, uważaj na kieszonkowców.

Na Marche aux Puces de Saint-Ouen znajduje się wiele różnych rynków. Najpopularniejsze z nich to Marche Biron, Marche Malassis i Marche Dauphine. Rynki te znajdują się w pobliżu Champ des Rosiers. Każdy z rynków specjalizuje się w pewnych rodzajach przedmiotów. Należą do nich meble z XIX wieku, XX wieku oraz kolekcje azjatyckie.

Na rynku znajdują się również sklepy, które specjalizują się w odzieży vintage. Niektóre sklepy sprzedają również oryginalną sztukę. Rynek ma eklektyczny i kreatywny tłum. Jest to idealne miejsce na zakupy antycznych mebli i odzyskanego wyposażenia.

Rynek jest otwarty w sobotę i niedzielę od 9 rano do 6 wieczorem. Najlepiej przyjść wcześniej, aby uniknąć tłumów.

Place Viarme

Położony na surowym wybrzeżu Bretanii, Brocante Place Viarme w Nantes jest skarbnicą antyków. Niezależnie od tego, czy szukasz zabytkowych zabawek, artefaktów żeglarskich czy zabytkowego szkła, znajdziesz je tutaj.

Rynek jest otwarty od 8 rano do 1 po południu, przy czym mniejszy, piątkowy rynek zaczyna się w południe. Znajduje się tu około 250 straganów. Znajdziesz tu wszystko, od starych płyt po wybielone słońcem ławki. Rynek jest popularny wśród łowców okazji z całego świata.

Na całym rynku znajdują się liczne sklepy z antykami. Oprócz mebli znajdziemy tu przedmioty dekoracyjne, donice ogrodowe i dywany. Na rynku znajdują się również zabytkowe ubrania, narzędzia ogrodowe i rzadkie egzemplarze. Najlepszym czasem na odwiedzenie rynku jest poranek. Po południu tłumy nie są zbyt duże.

Są tam setki sprzedawców antyków i kupujących z całego świata, więc na pewno znajdziesz coś wyjątkowego. Na rynku znajdują się również rzadkie książki i sztuka renesansowa.

Pchli targ oferuje również artykuły gospodarstwa domowego i oświetlenie. Przedmioty wystawiane są w pudełkach lub w stosach na dywanach. Targ ten odbywa się na 51 ulicach w centrum miasta. Posiada oficjalny obszar rynkowy, który wymaga niewielkiej opłaty za ustawienie stoiska. Sprzedawcy nie mogą sprzedawać płyt DVD, radioodtwarzaczy samochodowych ani nowych towarów.

Tysiące turystów odwiedza rynek każdego roku. Niektóre z atrakcji to Ciney Puces et Salon des Antiquaires. Jest to 12-dniowy targ antyków, który gromadzi 700 dealerów z całej Francji. Prezentowana jest tam również francuska gastronomia.

Grande Brocante de la Place Viarme w Nantes odbywa się przez trzy dni na początku października. Można na nim znaleźć różne antyki, obrazy, pocztówki i koronki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *