Zwiedzanie Parku Miniatur Francji pozwoli Ci zobaczyć najpopularniejsze zabytki Francji, gdyż zostały one zbudowane w architekturze miniatur. Ponadto będzie można odwiedzić Conciergerie i zobaczyć osobiste rzeczy Marii Antoniny. Miejsce to jest otwarte w weekendy, święta i wakacje szkolne.

Otwarte w weekendy, święta i wakacje szkolne

Położony w miasteczku Elancourt w Dolinie Loary, France Miniature jest jednym z największych parków miniatur w Europie. Zbudowany w kształcie Francji, zawiera 50 modeli, które obejmują zabytki z francuskiej historii i kultury.

W parku znajduje się wiele przejażdżek, od mini-chatki przez miniaturową kolejkę po park wodny. Park posiada również wiele animowanych wyświetlaczy. Na przykład są animowane łodzie na Morzu Śródziemnym i wyciągi narciarskie w górach Francji. Jest też nawiedzony dwór i spacer po drzewach. Może być trudno wybrać, które przejażdżki doświadczyć najpierw.

Park jest otwarty w święta narodowe i weekendy. W zimie jest zamknięty. Jest tam również sklep z pamiątkami i restauracja. Istnieją również ścieżki, które są przyjazne dla wózków.

Francja Miniatury to największy park miniatur w Europie. Znajdują się tu dziesiątki modeli, w tym wieża, falista zjeżdżalnia i obszar, w którym można sterować łodzią. Znajduje się tu również ponad 30 000 drzewek bonsai. Nie trudno sobie wyobrazić, dlaczego ten park jest popularny wśród rodzin.

Park znajduje się w okolicach Paryża, dzięki czemu łatwo do niego dotrzeć. Najbliższą stacją kolejową jest La Verrere. Jeśli chcesz jechać samochodem, dojedziesz tam autostradą A13. Możesz również skorzystać z autobusu 411.

Park został poddany renowacji o wartości 60 milionów euro. Obejmuje to wymianę niektórych starszych przejażdżek. Niektóre z nowych to steampunkowe przejażdżki z przeszłości i przyszłości. Niektóre z przejażdżek są również dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich.

W parku znajduje się również największe prywatne akwarium w Europie. Canal de l’Ourcq, zbudowany przez Napoleona Bonaparte, przyciąga modne tłumy. Ma 108 kilometrów długości, z piaszczystymi odcinkami i penicami. Znajduje się tam również Fabrikus World, park rozrywki z ponad 80 przejażdżkami.

Francja Miniatury ma wiele innych atrakcji, w tym park wodny ze zjeżdżalniami na drzewach i domem uciech. Park wodny posiada również trampoliny i tereny do wspinaczki dla dzieci.

Zobacz najpopularniejsze zabytki Francji zbudowane w architekturze miniaturowej

Położony w pobliżu słynnego, starego miasta Paryża, France Miniature jest uosobieniem małego miejskiego parku rozrywki. Może nie jest to pierwsze miejsce, do którego zajrzysz, szukając mnóstwa zabaw i gier, ale park jest wypełniony miniaturowymi wersjami najbardziej ikonicznych zabytków kraju. To także świetne miejsce na relaks po długim dniu zwiedzania. W parku znajdują się również dwie doskonałe restauracje, które uszczęśliwią Twój brzuch.

Jeśli chodzi o koszt wstępu, trudno znaleźć bardziej rozsądną cenę. Park jest otwarty siedem dni w tygodniu, a do Paryża i z powrotem kursuje bezpłatny autobus. Miejsce znajduje się na przedmieściach słynnej stolicy Francji. Może to być trochę daleko, ale zostaniesz nagrodzony dobrze spędzonym dniem. Będziesz również w towarzystwie lubianych, ponieważ to osobliwe małe miasteczko jest magnesem dla turystów. W mieście znajduje się wiele muzeów, jak również wiele parków, zwłaszcza słynny na całym świecie Parc de La Tour Eiffel. Możesz również wybrać się do pobliskiego Musée des arts et de la vie (MAVEL), kolekcji obrazów i rzeźb z epoki francuskiej monarchii. Jeśli masz ochotę na coś bardziej swobodnego, wybierz się do licznych restauracji i kawiarni, w tym do czcigodnej jadłodajni w starym stylu.

Odwiedź Conciergerie, aby zobaczyć osobiste przedmioty Marii Antoniny

Położone na Ile de la Cite, Conciergerie to dawny pałac królewski. Jego historia jest bogata i zróżnicowana. Służył zarówno jako pałac królewski, jak i jako więzienie podczas Rewolucji Francuskiej. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków w Paryżu. Jest również dobrze zachowany.

Maria Antonina, która została królową Francji podczas Rewolucji Francuskiej, była jednym z więźniów Conciergerie. W budynku tym spędziła ostatnie tygodnie przed śmiercią. To właśnie w tym czasie napisała swój ostatni list.

Zwiedzający mogą zobaczyć niewielką część budynku, w tym jej celę i komnatę strażnika. Nie ma tu jednak żadnych wycieczek z przewodnikiem. Zamiast tego szczegółowe znaki dostarczają informacji o budynku. Jest mało prawdopodobne, aby zadowolić małe dzieci, ale warto odwiedzić, jeśli lubisz historię.

Conciergerie było również domem dla wielu więźniów politycznych. Wśród nich byli Robespierre i Danton, którzy zostali skazani na śmierć. W budynku tym przebywało również wielu zamożnych więźniów. Otrzymywali oni bardziej komfortowe zakwaterowanie.

W części budynku znajduje się kaplica, która nosi nazwę grupy rewolucyjnej Girodins. Została ona zrekonstruowana po tym, jak w 1776 roku pożar zniszczył średniowieczne oratorium.

Cele więzienne w Conciergerie są małe i ciemne. Smród uryny przenika budynek. Stanowią one wyraźny kontrast z piękną architekturą budynku. Zwiedzający mogą przeczytać dokumenty i zobaczyć życie więźniów.

Zwiedzający mogą również zobaczyć kaplicę na Dziedzińcu Kobiet. Była ona wykorzystywana przez więźniów do spożywania posiłków i prania ubrań.

W Conciergerie znajduje się kilka eksponatów do obejrzenia. Możesz odwiedzić wystawę poświęconą Marii Antoninie, a także zobaczyć różne przedmioty ze zbiorów muzeum. Niektóre z wystawionych przedmiotów to portret królowej, karykatury jej jako zwierząt i klipy filmowe. Na wystawie znajduje się 250 obiektów. Wystawa trwa od 16 października do 26 stycznia.

Zwiedzający mogą również odwiedzić kawiarnię Conciergerie. Serwuje ona przekąski i napoje w cenie od siedmiu do dziesięciu euro.

Wycieczka helikopterem

Wycieczka helikopterem po Parku Miniatur Francji jest obowiązkowym punktem programu każdej osoby odwiedzającej Paryż. Zobaczysz fantastyczny widok na miasto z lotu ptaka, przelatując obok niektórych z jego najbardziej znanych zabytków. Ponadto, istnieją przejażdżki i atrakcje zaprojektowane specjalnie dla dzieci. Jest to między innymi przejażdżka motorówką, wspinaczka po drzewach z uprzężą oraz zjeżdżalnia wodna. Będziecie mogli również podziwiać krajobrazy pozując do zdjęć.

Park miniatur Francji znajduje się na południowo-zachodnich przedmieściach Paryża. Park tematyczny rozciąga się na 5 hektarów i zawiera miniaturowe wersje niektórych z najbardziej znanych zabytków Francji. Jest to replika topografii Francji i obejmuje wioski, góry i rzeki. Jest to również dom dla 120 instalacji. Będziesz mógł jeździć miniaturowymi przejażdżkami, takimi jak motorówka i mini pociąg. Są tu również małe budynki i drobne szczegóły, które sprawiają, że jest to zabawa dla całej rodziny.

Wycieczki helikopterem są dostępne przez cały dzień. Wycieczki zazwyczaj mieszczą sześciu pasażerów. Za dodatkową opłatą można uzyskać przednie miejsce w helikopterze. Najtańsze loty trwają około 10 minut, ale można też zdecydować się na dłuższy lot, by móc więcej zwiedzić. Istnieje również możliwość lotu nad Alpami, dzięki czemu można zobaczyć niektóre z najbardziej znanych zabytków kraju z powietrza.

Park miniatur Francji jest oddalony od miasta o około 40 minut jazdy samochodem. Jeśli chcesz wybrać się tam samochodem, musisz przeznaczyć na to co najmniej dwie godziny. Najlepiej zarezerwować wycieczkę z dużym wyprzedzeniem, ponieważ loty są uzależnione od pogody. Jeśli pogoda będzie zbyt zła, firma zaoferuje Ci zwrot pieniędzy i będziesz mógł wybrać inny dzień.

Francja Miniatury to zabawa dla całej rodziny, a wycieczka helikopterem po parku to świetny sposób, aby zobaczyć go z lotu ptaka. Jeśli szukasz alternatywy dla dnia w parku, możesz sprawdzić inne wycieczki z Paryża, które nie są zbyt daleko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *