Położony w południowo-wschodniej części Paryża Ogród Luksemburski jest pięknym parkiem, który jest pełen historii i kultury. Został on pierwotnie stworzony w 1612 roku przez Marie de Medici jako część Pałacu Luksemburskiego. Jest to punkt zapalny paryskich wyższych sfer, w którym znajdują się cztery muzea.

Został stworzony w 1612 roku przez Marie de Medici jako część Pałacu Luksemburskiego

Położony na lewym brzegu Sekwany, Ogród Luksemburski jest formalnym parkiem i pałacem. Jest to piękny cel podróży w Paryżu. Znajduje się tam wiele atrakcji i posągów. Jest to wspaniałe miejsce dla dzieci i dorosłych do zabawy i relaksu. Znajduje się tam również karuzela i korty petanque. Oferuje bezpłatny wstęp.

W Ogrodzie Luksemburskim znajduje się wiele posągów, w tym słynna fontanna Medyceuszy. Fontanna przedstawia mityczny epizod Galatei i Acisa. Została zbudowana w popularnym w tamtych czasach stylu włoskiego manieryzmu. Jest to jedna z najbardziej popularnych rzeźb w parku. Znajduje się na szczycie stawu, który jest wypełniony wodą. Otoczona jest również zielenią i sadem.

Pierwotnie ogród miał powierzchnię ośmiu hektarów. W latach trzydziestych XVI wieku Maria de Medici powiększyła go do trzydziestu hektarów. Zakupiła ziemię od księcia Luksemburga, który miał na tym terenie hotelowy dworek. Chciała mieć pałac w stylu włoskim. Do utrzymania ogrodu zatrudniła zespół ogrodników.

Przez lata ogród był odnawiany. Fontanna Medyceuszy została odrestaurowana przez architekta Jeana Chalgrina. Znajduje się tu również kilka posągów przedstawiających Sekwanę. Ponadto znajduje się tu staw z kaczkami, sad i szklarnia. Znajdują się tu również place zabaw dla dzieci. Na tych placach zabaw znajdują się tory linowe, piaskownice, zjeżdżalnie i ścianka wspinaczkowa dla dzieci.

Do ogrodu prowadzi kilka głównych wejść. Są to Place Edmond Rostand, Place Andre Honnorat, Rue de Vaugirard i Rue Guynemer. Są tam również toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz ścieżki dla psów.

Ogród został przeprojektowany w połowie XIX wieku. Jest uważany za jeden z najpiękniejszych ogrodów w Paryżu. W całym parku znajduje się ponad 100 posągów. Niektóre z najbardziej popularnych posągów to te Louise of Savoy, Bertha of Burgundy, The Writing, Dancing Faun i The Scream.

Ogród jest popularnym miejscem dla Paryżan od wielu lat. Z biegiem lat ogród został zmodernizowany, ale nadal posiada wiele oryginalnych cech.

To gorący punkt paryskich wyższych sfer

Położony w 6. dzielnicy Paryża Ogród Luksemburski jest popularnym miejscem na piknik lub spacer. Znajduje się on obok Pałacu Luksemburskiego. Ten park jest doskonałym miejscem do odwiedzenia w ciepłych miesiącach. Znajdują się tam ścieżki do joggingu, korty tenisowe i mnóstwo miejsca, aby cieszyć się pogodą.

W ogrodzie znajduje się również niewielki model Statuy Wolności. Oryginalny posąg z brązu został stworzony przez Auguste Bartholdi i zaprezentowany na Wystawie Powszechnej w 1900 roku. W parku znajduje się również Fontaine Saint Sulpice, fontanna zaprojektowana w stylu renesansowym. Jest to ulubione miejsce turystów, a kiedyś było jednym z miejsc kręcenia filmu Kod Da Vinci.

Ogród Luksemburski jest popularnym miejscem różnych aktywności, w tym piknikowania i gry w tenisa. W ogrodzie znajduje się wiele kontrastujących elementów, w tym fontanny, kwietniki i rzeźby. Niektóre z rzeźb to nimfy, cherubini, satyry i bogini Diana z jeleniem.

Oprócz ogrodu, w okolicy znajdują się inne atrakcje. Można odwiedzić Muzeum Luksemburga, które jest najstarszym publicznym muzeum w mieście lub La Sorbonne, która jest jednym z najstarszych uniwersytetów na świecie. Możesz również sprawdzić ogród różany lub szklarnię, w której znajdują się rośliny ozdobne. Można również odwiedzić pasiekę lub szachy i zdalnie sterowane łodzie w Musee de Luxembourg.

W pobliskiej Dzielnicy Łacińskiej można również odwiedzić La Sorbonne, w której znajduje się najstarsza księgarnia w Paryżu. Księgarnia posiada również dział z mangą.

Można również odwiedzić Musee du Luxembourg, które jest pierwszym w mieście muzeum sztuki współczesnej. W muzeum znajduje się również szklarnia, ogród różany i pasieka. Można tu również zagrać w tenisa i petanque lub wypożyczyć łódkę, aby popływać po stawie na skraju ogrodu. Można również odwiedzić Orangerie, w której odbywają się wystawy obrazów, rzeźb i fotografii.

Oprócz tych atrakcji w Ogrodzie Luksemburskim znajduje się fontanna Marii de Medici. Fontanna, która ma tajemniczy wygląd, została zbudowana w XVII wieku. Inspiracją dla niej była fontanna Buontalenti w Ogrodach Boboli we Florencji. Została uratowana przed zniszczeniem podczas przebudowy Paryża w 1860 roku.

Posiada kort do petanque

Położony na Lewym Brzegu w Paryżu, Ogród Luksemburski jest zieloną przestrzenią, która oferuje szeroki zakres działań. Posiada kort do gry w petanque, teatr lalek i kilka dużych placów zabaw. Przez cały rok w altanie odbywają się darmowe koncerty.

W parku znajduje się również kilka rzeźb, z których wiele pochodzi z czasów panowania Ludwika Filipa. Jednym z najbardziej znanych elementów ogrodu jest na przykład fontanna Medyceuszy. Została zbudowana w 1630 roku. Przedstawia ona walkę Dobra ze Złem za pośrednictwem Archanioła Michała.

W parku znajduje się również kilka szklarni, w których znajduje się wiele gatunków orchidei. Jest też szkoła pszczół, która znajduje się w parku od 1800 roku. Królowe pszczół są wymieniane co dwa lub trzy lata.

W ogrodzie znajduje się największy w mieście teatr lalek. W czasie wakacji szkolnych teatr jest otwarty codziennie. Znajduje się tu również kilka placów zabaw, korty tenisowe oraz przejażdżki kucykami. To idealne miejsce do zabawy dla dzieci.

Ogród Luksemburski może się również pochwalić ponad 100 posągami, z których większość pochodzi z czasów panowania Ludwika Filipa. Są one ustawione na tarasach otaczających basen. Rzeźby są różnorodne i obejmują znamienite francuskie kobiety.

W parku znajduje się również kilka obiektów sportowych, w tym staw do pływania, korty tenisowe i korty do gry w petanque. Jest tu również kilka placów zabaw i stołów do gry w szachy. Korty do petanque są zazwyczaj zarezerwowane dla lokalnych klubów petanque.

Ogrody Luksemburskie znajdują się pomiędzy Dzielnicą Łacińską a dzielnicą Saint-Germain-des-Pres. Znajduje się również w pobliżu Panteonu, który jest świątynią poświęconą bogom. Ogród znajduje się również w pobliżu katakumb i ruin rzymskiego amfiteatru. To świetne miejsce na relaks i spędzenie czasu w Paryżu.

Ogród był również kilkakrotnie odnawiany na przestrzeni lat. Na wewnętrznym dziedzińcu znajduje się kontrowersyjna instalacja Colonnes de Buren. W Orangerii odbywają się również bezpłatne czasowe wystawy sztuki. Znajduje się tu również kilka kawiarni.

Jedną z najpiękniejszych rzeźb w ogrodzie jest Polifema zaskakująca Acis i Galateę. Przedstawia ona historię Polifema zakochanego w Galatei. Rzeźbiarzem był Jacques Leduc, a posąg został podarowany muzeum w 1991 roku przez Ossipa Zadkine.

Posiada cztery muzea

Położony w Paryżu Ogród Luksemburski to piękny i romantyczny park. Znajdują się w nim piękne rzeźby i pomniki, i jest dobrym miejscem na relaks po długim dniu zwiedzania. W ogrodzie jest też wiele atrakcji do zrobienia.

W ogrodzie znajduje się duży posąg Marii de Medici. Spędziła ona tutaj znaczną część swojego dzieciństwa. W ogrodzie znajduje się również poświęcona jej fontanna. Ogród jest wypełniony sadami i jest idealny na piknik.

W ogrodzie znajduje się również Muzeum Mineralogii, które mieści się w dawnym Hotelu de Vendome. W parku znajduje się wiele szklarni, w których hodowane są rośliny ozdobne. Jedna szklarnia poświęcona jest orchideom.

W ogrodach znajduje się wiele posągów, pomników i fontann. Jedną z najbardziej popularnych atrakcji jest Fontanna Medyceuszy. Fontanna jest podszyta wierzbami, a posąg został zbudowany w XVII wieku. Ma mistyczny i tajemniczy wygląd do niego. Jest to popularne miejsce spotkań zakochanych.

W ogrodzie znajduje się duży plac zabaw, który jest idealny dla dzieci. Znajduje się tam wiele drewnianych konstrukcji, w tym labirynt, a na placu zabaw znajduje się również dzieło sztuki, które podwaja się jako zjeżdżalnia. Znajduje się tu również karuzela, boiska do koszykówki i petanque.

W ogrodzie znajduje się również najstarsze opactwo w Paryżu, opactwo Saint-Germain-des-Pres. Park znajduje się również w pobliżu Eglise Saint Sulpice, który jest drugim co do wielkości kościołem w Paryżu. Eglise jest popularnym miejscem dla turystów i ma piękną fasadę.

W ogrodzie znajduje się również konserwatorium pomologiczne, w którym znajduje się ponad sześćdziesiąt odmian orchidei. Znajdują się w nim również drzewa pomarańczy gorzkiej, które podobno mają od 250 do 300 lat.

W ogrodzie znajduje się również szkoła pszczelarska. Szkoła ta działa w ogrodzie od 1800 roku.

Znajduje się w nim również teatr lalek. W ogrodzie znajduje się wiele pomników, w tym cztery posągi Wolności. Jest to dobre miejsce do odwiedzenia w okresie wiosennym i letnim. Ogród znajduje się również w pobliżu dwóch popularnych dzielnic i jest w odległości krótkiego spaceru od Panteonu, w którym znajdują się grobowce niektórych z najbardziej znanych Francuzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *