Niezależnie od tego, czy jesteś w Paryżu w interesach czy dla przyjemności, istnieje kilka najlepszych punktów widokowych, które musisz odwiedzić. Należą do nich Łuk Triumfalny, La Grande Arche de la Defense, Tour Montparnasse i Cafe Anglais.

Łuk Triumfalny

Niezależnie od tego, czy planujesz podróż do Paryża, czy już tam byłeś, nie będziesz chciał przegapić zobaczenia Łuku Triumfalnego. Ten ikoniczny pomnik jest jednym z najlepszych punktów widokowych w Paryżu. Łuk jest jednym z najbardziej popularnych zabytków w Paryżu i przyciąga tysiące odwiedzających każdego roku.

Poza samym ikonicznym gmachem, Łuk Triumfalny jest również domem dla Grobu Nieznanego Żołnierza, który został zbudowany na cześć 1,3 miliona francuskich żołnierzy z I wojny światowej. Grób znajduje się pod łukiem na poziomie gruntu.

Łuk Triumfalny jest jednym z największych pomników w Paryżu, a jego najwyższy poziom jest najwyższym punktem Pól Elizejskich. Taras widokowy na szczycie zapewnia zapierające dech w piersiach widoki na Paryż. Możesz również wspiąć się po 284 schodach na antresolę, z której rozciąga się spektakularny widok na plac Place de Charles-de-Gaulle.

Łuk Triumfalny ma cztery wysokie panele płaskorzeźbione u podstawy. Panele te zawierają nazwiska 660 francuskich generałów i oficerów. Każde nazwisko jest wymienione z wieńcem laurowym, aby wskazać, czy dana osoba zginęła w bitwie.

Jeśli chcesz wejść na Łuk Triumfalny, powinieneś być przygotowany na długą kolejkę. Pomnik ma 50 metrów wysokości, a na jego szczyt prowadzi 280 schodów. Najlepiej jest odwiedzić Łuk Triumfalny w dzień powszedni lub w czasie poza szczytem, aby uniknąć tłumów.

Bilety na Łuk Triumfalny dostępne są online oraz w kasie biletowej. Strona internetowa oferuje również przewodnik online w różnych językach. Strona oferuje również zwiedzanie zabytku z przewodnikiem. Wycieczka z przewodnikiem kosztuje około 20 euro. Jeśli masz mniej niż 18 lat lub jesteś obywatelem UE, możesz również otrzymać bilet za darmo.

La Grande Arche de la Defense

Znany jako Grand Arche de la Defense, jest to ogromne arcydzieło architektoniczne zbudowane w latach 80. ubiegłego wieku, aby służyć jako nowy punkt orientacyjny w Paryżu. Konstrukcja została zaprojektowana przez duńskiego architekta Johana Otto von Spreckelsena. Wygrał on konkurs na projekt zorganizowany przez prezydenta Francji Francois Mitterranda.

Grande Arche de la Defense został zaprojektowany jako dwudziestowieczna aktualizacja słynnego Łuku Triumfalnego. Został stworzony, aby służyć jako nowoczesny symbol siły ludzkości. Służy również jako miejsce do świętowania humanitarnych ideałów Francji.

Struktura Grande Arche oparta jest na zakrzywionym sześcianie. Wykonana jest ze szkła, marmuru Carrara i ramy z betonu sprężonego. Ma szerokość 108 metrów i wysokość 110 metrów. Jego wysokość podtrzymywana jest przez 70-metrowe betonowe belki. Jest nachylona pod kątem 6,33 stopni.

Łuk został ukończony w 1989 roku. Powstał po międzynarodowym konkursie architektonicznym. Konkurs wygrał Johan Otto von Spreckelsen. Miał on marzenie, aby z tego projektu zrobić ikonę kultury.

Budynek jest ikonicznym punktem orientacyjnym w Paryżu. Zbudowany jest z białego marmuru Carrara i ma 110 metrów wysokości. Konstrukcja jest również pokryta szkłem i jest wsparta na 12 filarach. Arche de la Defense jest symbolem jednoczącym miasto.

Znajduje się w centrum biznesowej dzielnicy La Defense w zachodniej części Paryża. Jest częścią słynnej historycznej osi Paryża, która łączy muzeum Luwr z centrum miasta.

W La Grande Arche de la Defense mieści się również muzeum, restauracja i kawiarnia. Restauracja oferuje panoramiczne widoki na Paryż. Odbywają się w niej również czasowe wystawy fotoreportażu.

Tour Montparnasse

Położona w paryskiej dzielnicy Montparnasse, Tour Montparnasse jest jednym z najlepszych punktów widokowych miasta. Wieża, zbudowana w latach 1969-1973, jest najwyższym drapaczem chmur w Paryżu, stojącym na wysokości 210 metrów. Jej 59 pięter oferuje panoramiczne widoki na Paryż, a z tarasu na dachu rozciąga się piękny widok na miasto.

Na wyższych piętrach znajdują się interaktywne kioski, w których zwiedzający mogą dowiedzieć się więcej o mieście. Jest tu również kawiarnia, oraz sklep z pamiątkami. Taras na dachu oferuje najlepsze widoki na Paryż, La Defense i wieżę Eiffla. Widoki są niczym niezakłócone, a z tarasu można dostrzec Wielkie Koło w Tuileries.

Wieża Montparnasse posiada jedną z najszybszych wind na świecie, która osiąga prędkość 13 mph. Wjazd na 56 piętro zajmuje 38 sekund. Można również skorzystać z biletu dziennego i nocnego, który pozwala na dwukrotne zwiedzanie wieży w ciągu dnia i w nocy. Wycieczka obejmuje lampkę szampana i napój bezalkoholowy.

Montparnasse Tower Panoramic Observation Deck oferuje 360deg panoramiczne widoki na Paryż. Na 59 piętrze znajduje się również taras na dachu, który jest idealny do oglądania Wieży Eiffla. Na taras można wejść po pokonaniu trzech pięter, ale osoby o ograniczonej sprawności ruchowej nie mają do niego dostępu. Na 56. piętrze można również podziwiać panoramy wirtualnej rzeczywistości.

Tour Montparnasse znajduje się w pobliżu wielu atrakcji turystycznych, w tym Les Invalides, Łuku Triumfalnego, Pont Alexandre III, bazyliki Sacre-Coeur i Musee d’Orsay. W pobliżu znajdują się także Ogrody Luksemburskie, katedra Notre Dame i cmentarz Montparnasse. Budynek znajduje się również w pobliżu Luwru.

Le Rooftop of Galerie Lafayette

Znajdujący się na budynku Galerie Lafayette, dach tego domu towarowego oferuje wspaniałą panoramę Paryża. Można stąd zobaczyć wieżę Eiffla, Palais Garnier, Sacre Coeur i wiele innych.

Dach jest świetnym miejscem do podziwiania zachodu słońca. Może to być również dobre miejsce na romantyczny posiłek z ukochaną osobą. Dach jest otwarty każdego dnia, w zależności od pogody. Jeśli szukasz rozrywkowego zajęcia, spróbuj gry w petanque.

Na dachu znajdują się dwie restauracje. Pierwsza, Creatures Paris, to restauracja wegetariańska. Druga, Ice Cube, to bar. Serwuje francuskie górskie specjały, produkty regionalne i sezonowe. Zarządza nią Julien Sebbag.

Na dachu Galerie Lafayette znajduje się również gigantyczna secesyjna kopuła. Została ona zaprojektowana przez mistrza szklarskiego Jacquesa Grubera. Jest to idealne miejsce, aby cieszyć się drinkiem i podziwiać panoramę Paryża.

W okresie świątecznym można tu również znaleźć lodowisko na dachu. Możesz otrzymać darmowy bilet, aby cieszyć się świętami.

Na dachu Galeries Lafayette znajdują się również dwie restauracje. Na 7 piętrze można również zobaczyć pokaz mody. Aby dostać się na najwyższe piętro, możesz skorzystać z ruchomych schodów lub schodów. Rezerwacji na to miejsce należy jednak dokonywać z wyprzedzeniem.

W miesiącach letnich goście mogą również korzystać z lodowiska na świeżym powietrzu. Można również skorzystać z imprezy French Touch, która trwa od 5 lipca do 31 sierpnia. Wydarzenie to celebruje najlepszych współczesnych młodych projektantów i twórców. Wydarzenie to jest doskonałym sposobem, aby uzyskać sneak peak na najnowszą modę.

Dach Galeries Lafayette to idealne miejsce na drinka, posiłek, a nawet grę w petanque. To także świetne miejsce, aby oglądać zachód słońca i cieszyć się widokiem Paryża.

Cafe Anglais

Położona na Boulevard des Italiens, w Paryżu, Cafe Anglais była słynną francuską restauracją z XIX wieku. Była to najsłynniejsza restauracja w Paryżu w tym czasie. Została otwarta w 1802 roku.

O kawiarni wspominało wielu pisarzy, w tym Gustave Flaubert, Honore de Balzac, Albert Camus, Emile Zola i Charles Baudelaire. Została również wspomniana w filmie Uczta Babette.

Cafe Anglais jest obecnie częścią centrum handlowego Whitely’s w Bayswater. Restauracja jest własnością joint venture Rowleya Leigha i Charliego McVeigha, którzy są znanymi szefami kuchni. Leigh przez 20 lat był szefem kuchni w Kensington Place, a McVeigh jest restauratorem w Bush Bar and Grill w Shepherd’s Bush.

Cafe Anglais to słoneczna, otwarta sala o długim prostokątnym kształcie i żyrandolach w stylu art deco. Kawiarnia została zaprojektowana tak, aby odzwierciedlić niedrogi luksus minionej epoki. Jej menu jest pełne zaniedbanych klasycznych potraw, takich jak Sea Bass. Jest to miejsce, w którym stołowała się paryska arystokracja.

Cafe Anglais była ulubionym miejscem Edwarda VII z Anglii. Służyła również mecenasom pobliskiej Opery. Wspomniano o niej w wielu powieściach, w tym w „Amerykaninie” Henry’ego Jamesa, „Edukacji sentymentalnej” Gustave’a Flauberta i trzeciej części „Le Pere Goriot” Honore de Balzaca. Nawiązano do niej również w książce kucharskiej Alice B. Toklat.

Cafe Anglais została zamknięta w 1911 roku. Jej przepisy przejął La Tour d’Argent. Restauracja została kupiona przez Andre Terraila w 1911 roku. Piwnica w La Tour d’Argent była wypełniona 130 000 butelek. Pracował w niej syn Andre Terraila – Claude. Do 1986 roku piwnica urosła do 270 000 butelek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *