Muzeum Historii Naturalnej – Galeria Ewolucji, położone w samym sercu Paryża, jest najstarszym na świecie muzeum poświęconym badaniu organizmów żywych. W jego ogromnej metal & szkło 19-wiecznej hali, można zobaczyć ponad 7000 zachowanych okazów zwierząt.

Kolekcje wystawione

Położona w Jardin des Plantes, Wielka Galeria Ewolucji jest jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów historii naturalnej na świecie. Muzeum to wystawia tysiące naturalizowanych zwierząt z całego świata. Jest również domem dla dużej kolekcji wypchanych zwierząt.

Galeria znajduje się w Jardin des Plantes w 5. okręgu Paryża. Jest to duży budynek, który wykorzystuje sprytną scenografię, aby pomóc odwiedzającym dowiedzieć się o ewolucji.

Pierwszy gabinet historii naturalnej został otwarty 20 lipca 1834 roku. Był to prekursor Galerie de l’Evolution. W skład tego muzeum wchodzi również galeria poświęcona paleontologii i anatomii porównawczej. W galeriach tych prezentowane są eksponaty, które pokazują ewolucję w czasie.

Muzeum posiada również dużą kolekcję meteorytów. Cabinet de Realite Virtuelle, znajdujący się w Grande Galerie de L’Evolution, oferuje użytkownikom możliwość odbycia wirtualnej podróży przez prehistorię. Użytkownicy mogą również szukać meteorytów w okolicach Paryża.

W zbiorach muzeum znajduje się również wiele zabytkowych drewnianych szafek służących do ekspozycji suszonych zwierząt. W szafach tych znajdują się również zabytkowe akwarele namalowane na skórach martwo urodzonych cieląt.

Muzeum posiada kilka kolekcji, w tym obszerną kolekcję roślin tropikalnych i minerałów. Posiada również małą menażerię. W muzeum znajduje się również muzeum archeologiczne, ogród botaniczny i karuzela.

W muzeum znajduje się wiele wystaw czasowych. Należą do nich Wielka Galeria Ewolucji, która opowiada historię ewolucji, oraz Afrykańska Sawanna, w której można zobaczyć żyrafy, zebry i antylopy. Ekspozycje te są popularne zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci.

W muzeum znajduje się również kolekcja kopalnych kręgowców i bezkręgowców. Wśród tych eksponatów znajduje się odlew 25-metrowego diplodoka. W muzeum znajduje się również kolekcja kamieni szlachetnych z królewskich zbiorów.

Muzeum posiada wiele specjalnych wystaw na tematy od ekologii po eksploatację człowieka. Posiada kilka placówek w Paryżu, w tym Musee de l’Homme, Musee de l’Evolution oraz Musée de l’Homme et de la Nature. Muzeum posiada oficjalną stronę internetową.

Ekspozycje na czterech poziomach

Znajdujące się w eleganckiej dzielnicy Wieży Eiffla w Paryżu, Muzeum Historii Naturalnej (MONH) jest czteropiętrowym behemotem muzeum, szczycącym się imponującą kolekcją skamielin, minerałów, dinozaurów i ptaków drapieżnych. Wizyta w tym muzeum to doświadczenie samo w sobie. Najlepszą częścią tego doświadczenia jest fakt, że zwiedzający mogą wybierać spośród wielu ciekawych i edukacyjnych zajęć, od rodzinnych wycieczek po bardziej praktyczne eksponaty i interaktywne wystawy. Najbardziej imponującym elementem muzeum jest trafnie nazwana „Galeria Ewolucji”, neoklasyczna, nowoczesna wystawa gatunków naturalnych i ezoterycznych. Wspomniana galeria zawiera najbardziej imponujące eksponaty w muzeum, w tym kolekcję pajęczaków (arachnodów) i mnóstwo innych ezoterycznych gatunków.

Ceny biletów

Położone na terenie ogrodów botanicznych Jardin des Plantes, Muzeum Narodowe Historii Naturalnej jest obowiązkową atrakcją Paryża. Świetnym sposobem na rozpoczęcie wizyty jest odwiedzenie Galerii Ewolucji. To imponujące muzeum zabierze Cię w czasie miliony lat wstecz, aby zobaczyć, jak świat stał się taki, jakim go znamy.

Muzeum jest otwarte codziennie oprócz wtorku. Bilety można kupić online lub w kasie. Aby uzyskać najbardziej opłacalny bilet, zarezerwuj go z wyprzedzeniem. Kolejki mogą być długie, więc dobrym pomysłem jest przybycie wcześniej. Muzeum jest odpowiednie dla dorosłych i dzieci. Więcej o muzeum można dowiedzieć się przeglądając oficjalną stronę internetową.

Galeria Ewolucji znajduje się po południowo-zachodniej stronie Jardin des Plantes. Śledzi ona ewolucję gatunków. W centralnej galerii znajdziesz ponad 7000 okazów. Znajduje się tam również strefa zabaw dla dzieci. Na trzech górnych piętrach znajdują się balkony nad centralnymi ekspozycjami.

Wielka Galeria Ewolucji to duży budynek ze szklanym dachem. Znana jest również z pomysłowej scenografii i efektów dźwiękowych. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji w muzeum. Posiada również przewijak dla dzieci.

Muzeum Historii Naturalnej to świetne miejsce dla rodzin i dzieci. Posiada również dużą różnorodność eksponatów i jest bardzo popularne wśród dorosłych. Muzeum oferuje bezpłatne wydarzenia i wycieczki z przewodnikiem. Istnieje również bezpłatny serwis Batobus z centrum Paryża do galerii. Bilety są również dostępne po obniżonej stawce dla dzieci poniżej 3 roku życia, osób niepełnosprawnych i osób mieszkających poza Unią Europejską. Bilety do muzeum można kupić również online.

Bilety do Wielkiej Galerii Ewolucji dostępne są online. Można również połączyć bilet z Wystawą Czasową. Ceny biletów na tę wystawę nie są tak tanie jak w Muzeum Historii Naturalnej, ale jest to inwestycja warta zachodu.

W Galerii Ewolucji znajduje się również czołowa kolekcja historii naturalnej w mieście. W muzeum znajduje się również Galeria Anatomii Porównawczej, która edukuje zwiedzających na temat anatomii dinozaurów.

Dojazd

Dojazd do Galerii Ewolucji w Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu jest nieco kłopotliwy. Istnieje jednak wiele sposobów, aby dostać się do muzeum i zobaczyć wiele eksponatów na wystawie. Dobrym pomysłem jest zakup biletów z wyprzedzeniem. Można to zrobić odwiedzając kasę biletową online. Można też kupić bilet łączony, który obejmuje Galerię Dziecięcą i Galerię Ewolucji. Bilety te są w cenie 11 EUR, co jest ceną ulgową.

W galerii znajdują się tysiące okazów życia zwierząt. Są to skamieniałości, wypchane zwierzęta, owady i inne bezkręgowce. Niektóre z wystawionych zwierząt to żyrafy, lwy, gepardy, słonie i bawoły. Ponadto, istnieje wiele wymarłych gatunków, które są wyświetlane.

Głównym celem muzeum jest zobrazowanie różnorodności życia zwierząt. Stanowi ono również przegląd historii ewolucji. Niektóre z eksponatów w muzeum obejmują kopalne kręgowce, szkielety dinozaurów i inne wymarłe gatunki. Jest też kilka sal poświęconych anatomii porównawczej. Muzeum posiada również specjalną salę poświęconą zagrożonym gatunkom.

Muzeum znajduje się w Jardin des Plantes. Ten ogród botaniczny został pierwotnie zaprojektowany jako ogród leczniczy dla Ludwika XIII w 1635 roku. Obecnie rozrósł się do dziesiątków milionów okazów. Znajdują się tam również dwa inne muzea, w tym Skansen Rzeźby.

Muzeum jest otwarte codziennie, z wyjątkiem wtorku. W święta państwowe jest zamknięte. Zwiedzający mogą zakupić bilety do Galerii Ewolucji online. Mogą też kupić bilety łączone na muzeum i wystawę czasową. Bilet łączony kosztuje 11 euro i jest to bilet ulgowy. Bilet łączony dostępny jest również w kasie online.

Muzeum posiada aplikację mobilną. Aplikacja może urozmaicić wizytę w Galerii Kości. Eksponaty w galerii są fascynujące. Goście mogą również odbyć podróż w czasie, wsiadając do afrykańskiej karawany. W muzeum znajdują się 63 okazy, w tym słonie, zebry, żyrafy, lwy i bawoły. Zwiedzający mogą robić zdjęcia bez lampy błyskowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *