Wcześniej znana jako Louis Vuitton Foundation for Creation, Fundacja Louis Vuitton jest francuskim muzeum sztuki, które promuje sztukę i kulturę. Jest prowadzone jako organizacja non-profit i jest sponsorowane przez grupę LVMH, która obejmuje markę Louis Vuitton.

Lokalizacja

Grupa LVMH, jeden z największych producentów luksusowej mody, posiada własne muzeum w Paryżu. Muzeum Louis Vuitton Foundation zostało zaprojektowane przez architekta Franka Gehry’ego. Budynek ma kształt łodzi i jest otoczony szklanymi żaglami. Wspierają go drewniane belki.

Muzeum Fundacji Louis Vuitton posiada stałą kolekcję, która obejmuje dzieła sztuki z całego świata. W jej skład wchodzą rzeźby, malarstwo i obiekty artystyczne. Stale powiększa swoją kolekcję. Stała kolekcja koncentruje się wokół identyfikacji linii sztuki nowoczesnej i współczesnej twórczości. Skupi się również na zdolności do przekazywania odrębnych poglądów poprzez poszczególne dzieła sztuki.

Oprócz stałej kolekcji, muzeum Fundacji Louis Vuitton gości wystawy czasowe. Są one organizowane we współpracy z innymi instytucjami publicznymi i prywatnymi. Wystawy te zmieniają się co kilka miesięcy. Wystawy te mają na celu podkreślenie zaangażowania klienta w kulturę.

Muzeum Fundacji Louis Vuitton jest otwarte przez cały rok. W weekendy jest otwarte od 11:00 do 21:00. W dni powszednie jest zamknięte. Muzeum jest zamknięte we wtorek, w Boże Narodzenie i Nowy Rok. W okresie między wystawami muzeum jest nieczynne. Nieczynne jest również 1 stycznia i 1 maja.

Fundacja Louis Vuitton posiada duże audytorium, które może pomieścić 1000 osób. Można w nim oglądać szeroki wachlarz muzyki i sztuki oraz jest otwarte na wszelkie formy ekspresji artystycznej. Audytorium jest również doskonałym miejscem spotkań dla artystów.

Fundacja Louis Vuitton posiada również restaurację. Restauracja jest otwarta od 11:00 do 21:00 w weekendy i od 11:00 do 14:00 w dni powszednie. W restauracji znajduje się strefa drop-off dla gości z niepełnosprawnością.

Fundacja Louis Vuitton to wyjątkowy projekt. Pierwotnie jego otwarcie miało nastąpić w 2009 roku. Początkowo przewidywano, że muzeum będzie kosztować 100 milionów euro. Jednak rzeczywisty koszt był ośmiokrotnie wyższy. W listopadzie 2018 roku francuska grupa antykorupcyjna złożyła skargę na muzeum, twierdząc, że jest to unikanie podatków.

Budynek fundacji Louis Vuitton został oficjalnie ogłoszony w październiku 2006 roku. Jego ukończenie planowane było na koniec 2009 lub początek 2010 roku. Na etapie prac inżynieryjnych i budowlanych szacowano, że budynek będzie kosztował 100 milionów euro.

Stała kolekcja

Grupa LVMH, firma stojąca za luksusową marką Louis Vuitton, postanowiła otworzyć w Paryżu muzeum, które będzie promować sztukę współczesną. Nowy budynek, zaprojektowany przez architekta Franka Gehry’ego, wygląda jak gigantyczny statek ze szklanymi żaglami. Znajduje się on w parku Bois de Boulogne. W stałej kolekcji fundacji znajduje się ponad 250 dzieł sztuki, w tym obrazy, rzeźby, fotografie, prace uznanych artystów europejskich i azjatyckich.

Kolekcja zawiera dzieła francuskich i rosyjskich ikon sztuki nowoczesnej, takich jak Kazimierz Malewicz, Paul Cezanne, Henri de Toulouse-Lautrec i Alfred Sisley. W kolekcji znajdują się również prace Ilji Maszkowa, Piotra Konczałowskiego i Henri de Vlamincka.

Oprócz kolekcji stałej w muzeum odbywają się wystawy czasowe. Wystawy te organizowane są przy wsparciu kolekcji prywatnych i instytucji publicznych. Fundacja organizuje również wydarzenia i warsztaty. Jest ono otwarte od października do maja. W okresie letnim muzeum jest zamykane we wtorki. Więcej informacji można znaleźć na stronie Fundacji.

Audytorium Fundacji oferuje wyjątkową oprawę dla artystów i muzyków. Jest to również miejsce spotkań artystów i naukowców. Może pomieścić do 1000 osób. Jest otwarte na wszelkie formy ekspresji artystycznej. Audytorium oferuje różnorodne programy muzyczne i jest dostępne na koncerty, próby i przedstawienia muzyczne.

Fundacja organizuje również wydarzenia muzyczne i warsztaty. Sala widowiskowa wyposażona jest w 340-osobowy teatr zaprojektowany na zamówienie. Sala widowiskowa jest udostępniana do nocnego zwiedzania raz w miesiącu. Fundacja organizuje również działania edukacyjne, takie jak wykłady, koncerty i warsztaty. Jest otwarta dla publiczności od 11:00 do 21:00 w piątki i soboty oraz od 11:00 do 22:00 w niedziele i wtorki. Ceny biletów wynoszą od 16 EUR dla dorosłych i 5 EUR dla studentów i nauczycieli. Istnieje również możliwość skorzystania z bezpłatnego transportu wahadłowego.

Otwarcie Fundacji Twórczości Louis Vuitton było pierwotnie planowane na 2009 rok. Pierwotnie szacowano, że muzeum będzie kosztować 100 milionów euro, ale okazało się, że rzeczywisty koszt był osiem razy wyższy. Fundacja była celem pozwu o oszustwo wniesionego przez francuską grupę antykorupcyjną FRICC. W pozwie twierdzono, że muzeum było oszustwem podatkowym.

Godziny otwarcia

Odwiedzenie muzeum Fundacji Louis Vuitton jest obowiązkowym punktem programu każdego miłośnika sztuki. Znajduje się tam oszałamiająca kolekcja sztuki współczesnej, która obejmuje dzieła takich artystów jak Gerhard Richter, Yves Klein i Andreas Gursky. Znajdują się tam również instalacje świetlne autorstwa Olafura Eliassona.

Fundacja Louis Vuitton znajduje się przy 8 Avenue du Mahatma Gandhi w Paryżu. Muzeum jest otwarte od poniedziałku do soboty od siódmej rano do szóstej wieczorem. Oferuje zwiedzającym mnóstwo atrakcji, od wystaw czasowych po warsztaty dla rodzin. W muzeum odbywają się liczne imprezy okolicznościowe, koncerty i konkursy.

Oprócz stałej kolekcji muzeum, Fundacja organizuje co roku dwie duże wystawy. Pierwsza wystawa odbywa się w styczniu i trwa przez dwa miesiące. Druga wystawa, odbywająca się w czerwcu i lipcu, trwa dwa miesiące. Na obu wystawach prezentowany jest wybór prac z kolekcji Louis Vuitton Space w Tokio i Monachium.

Fundacja Louis Vuitton oferuje również transport do muzeum. Jest on jednak dostępny tylko dla zwiedzających z ważnymi biletami. Bilet w obie strony kosztuje 2 EUR, ale dla osób niepełnosprawnych jest bezpłatny.

Fundacja Louis Vuitton jest centrum kulturalnym, które promuje sztukę i kulturę. Zostało ono zaprojektowane przez kanadyjskiego architekta Franka Gehry’ego. Zaprojektował on również Muzeum Guggenheima w Bilbao w Hiszpanii oraz Walt Disney Concert Hall w Los Angeles.

Muzeum Louis Vuitton jest popularną atrakcją turystyczną w Paryżu. Jego stała kolekcja obejmuje fotografię, rzeźbę i architekturę. Znajduje się tam również kolekcja prywatnych dzieł sztuki Louisa Vuittona. Odwiedzający mogą również zakupić bilety na różne wydarzenia organizowane przez Fundację.

Audytorium muzeum to wielofunkcyjna przestrzeń, która jest otwarta na wszelkie rodzaje ekspresji artystycznej. Jest miejscem spotkań muzyków, artystów i naukowców. Oprócz wystaw i koncertów Fundacja organizuje również warsztaty dla rodzin.

Fondacja Louis Vuitton jest otwarta siedem dni w tygodniu, z wyjątkiem stycznia i maja. Bilet wstępu kosztuje 16 EUR i obejmuje dostęp do Jardin d’acclimatation. Zwiedzający mogą również zakupić bilety z wyprzedzeniem.

Shuttle service

Niezależnie od tego, czy jesteś w Paryżu na jeden dzień, czy na tydzień, powinieneś skorzystać z bezpłatnego transportu wahadłowego do muzeum Louis Vuitton Foundation. Budynek został zaprojektowany przez architekta Franka Gehry’ego i znajduje się w nim kilka stałych wystaw. Istnieją również wystawy czasowe, które będą wystawiane podczas Twojej wizyty.

Bilety do muzeum można kupić online i pokazać kierowcy po przyjeździe. Bilet w obie strony kosztuje 2 EUR. Istnieje również zniżkowa opłata za wstęp dla osób niepełnosprawnych oraz dla osób poszukujących pracy. Nie będzie można jednak skorzystać z transportu, jeśli nie ma się biletu.

Budynek Fundacji Louis Vuitton jest dziełem sztuki i stanowi jedną z najważniejszych ikon Paryża. Zbudowany jest w kształcie łodzi i posiada kilka basenów z wodą. Budynek został zbudowany z 3,000 szklanych paneli, które pozwalają na doskonałe naturalne oświetlenie. W budynku znajduje się również 11 galerii. Stała kolekcja muzeum składa się z dzieł sztuki, architektury, rzeźby, fotografii i malarstwa. Znajduje się tu również kilka modeli budynku, które pokazują szczegóły dotyczące konstrukcji.

Muzeum jest otwarte siedem dni w tygodniu. Muzeum będzie zamknięte 1 stycznia i 25 grudnia. W pierwszy piątek każdego miesiąca Fundacja organizuje nocne zwiedzanie.

Do Fundacji Louis Vuitton można dostać się na kilka sposobów, a bilet na transport w obie strony jest bezpłatny dla gości niepełnosprawnych. Łatwo jest też dostać się do muzeum autobusem lub metrem. Muzeum znajduje się w pobliżu Jardin d’Acclimatation, który jest wesołym parkiem rozrywki. Od stacji metra dzieli je około 10 do 15 minut spaceru.

Muzeum jest otwarte każdego dnia tygodnia, z wyjątkiem wtorków. Fundacja Louis Vuitton organizuje również specjalne warsztaty dla dzieci. W muzeum znajdują się dwie wystawy czasowe, które będzie można oglądać jednorazowo przez dwa miesiące. Jest tu również restauracja wyróżniona gwiazdką Michelin o nazwie Le Frank, która charakteryzuje się pomysłową kuchnią. Restauracja jest kierowana przez nagrodzonego gwiazdką Michelin szefa kuchni Jean-Louis Nomicos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *