Położone w sercu Paryża La Defense jest jednym z najpopularniejszych centrów handlowych w mieście. W kompleksie znajduje się wiele sklepów, restauracji i barów. Znajduje się tu również Grand Arche de la Fraternite, zabytek zrekonstruowany na początku XX wieku. Ponadto, obłożenie biur w tej okolicy osiągnęło ponad 80 procent.

Centrum handlowe Quatre Temps

Zlokalizowane w ultra nowoczesnej dzielnicy biznesowej La Defense, centrum handlowe „Les Quatre Temps” oferuje zakupy, gastronomię i rozrywkę. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych centrów handlowych we Francji. Posiada ogromny food court, kino i butiki.

W centrum handlowym znajdują się 222 sklepy i 46 restauracji. W centrum handlowym znajdują się sklepy projektantów, moda i projektowanie domu. Centrum znajduje się obok hotelu Hilton. Jest to świetne miejsce na zakupy, posiłek i ucieczkę od letnich upałów. W centrum znajduje się tradycyjny kryty food court, a także taras na świeżym powietrzu.

Centrum handlowe zostało zaprojektowane przez architektów Lagneau, Weill i Dimitrijevic. Jego architektura jest inspirowana Park Avenue w Nowym Jorku. Znajduje się w nim kilka specjalistycznych butików, w tym Uniqlo.

Jest to dobra baza wypadowa do zwiedzania Esplanade de la Defense. Jest to 300-metrowy dziedziniec z pięknym widokiem na miasto.

Centrum posiada duży supermarket, kino i country & western line dancing lessons. Jest też market DIY i dużo ochrony. Centrum handlowe jest łatwe do poruszania się. Istnieje pociąg RER, który łączy centrum z Paryżem. Jednak w weekendy pociąg jest często zajęty.

W centrum handlowym znajdują się trzy poziomy, w tym hipermarket Auchan. Najlepiej zwiedzać je rano lub wieczorem. W centrum handlowym znajduje się duża liczba sklepów, w tym Apple, Starbucks, kino multipleks UGC i wiele innych. Jest też duża liczba restauracji, w tym Orange, Vapiano, czy Burger King. Jest też wiele sklepów, w tym market DIY i księgarnia.

Wśród firm mających siedzibę w okolicy są Arcelor, TotalEnergies, Neuf Cegetel, Aventis i Societe Generale.

Grande Arche de la Fraternite

Zaprojektowany przez duńskiego architekta Johanna Otto von Spreckelsena, Grande Arche de la Fraternite – paryski Manhattan – jest punktem orientacyjnym znajdującym się w centrum Paryża, we Francji. Arche jest wysokim na 110 metrów pustym sześcianem, ważącym około 300 000 ton, otoczonym szkłem. Fasada wykonana jest z białego włoskiego marmuru Carrara.

Grande Arche powstał po konkursie architektonicznym, który odbył się w 1982 roku. Zwycięzcą został duński architekt Johan Otto von Spreckelsen, który wraz z inżynierem-konceptorem Erikiem Reitzelem stworzył zwycięską pracę.

Początkowy plan był prosty. Składał się z pustego sześcianu, pustej przestrzeni i dwunastu pilarów podtrzymujących konstrukcję. Miało to być symbolem jedności i równości Francji, a także oknem na świat. Funkcjonowałby jako miejsce spotkań ludzi z różnych kultur.

W latach, które upłynęły od jego budowy, Grande Arche został unowocześniony, aby sprostać potrzebom współczesnego społeczeństwa. Obecnie zawiera muzeum, kino, restaurację, centrum handlowe i galerię poświęconą fotoreportażowi.

The Arche to prestiżowy budynek, który znajduje się w renomowanej dzielnicy La Defense w Paryżu. Jest to największa celowo zbudowana dzielnica biznesowa w Europie. Zbudowany jest na historycznej paryskiej osi, która biegnie od Luwru do Łuku Triumfalnego.

Budynek Arche tworzy z Wieżą Eiffla oś drugorzędną i jest jednym z najważniejszych punktów orientacyjnych w Paryżu. Jest również częścią Osi Historycznej, która biegnie od Luwru do Pól Elizejskich.

Grande Arche jest jednym z najważniejszych punktów orientacyjnych na świecie. Posiada ramę z betonu sprężonego, oraz ramę pokrytą szkłem. Na najwyższym poziomie ma halę wystawową, a na parterze centrum handlowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *