Założony w czasach Ancien Regime, Kościół Świętej Magdaleny w Paryżu jest wspaniałym miejscem do odwiedzenia. Katedra jest jedną z najstarszych i najpiękniejszych w mieście, a widoki z jej wież są niezapomniane. Katedra jest wspaniałym miejscem do odwiedzenia z rodziną. Kościół oferuje również wycieczki.

La Madeleine

Położona w Paryżu La Madeleine w kościele św. Magdaleny jest jednym z najpiękniejszych zabytków w mieście. Kościół jest otwarty dla codziennego kultu i usług religijnych i jest jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w mieście. Jest to również dobre miejsce dla koncertów klasycznych.

La Madeleine w Kościół Świętej Magdaleny został zbudowany za panowania króla Ludwika XV. Został nazwany na cześć świętej Marii Magdaleny. Kościół znajduje się w pobliżu Place de la Concorde i Place de la Madeleine. Kościół ten jest również wykorzystywany jako miejsce ślubów. Kościół ma styl neoklasyczny.

Kościół został pierwotnie zbudowany tak, aby przypominał kościół Les Invalides. Budowa została jednak przerwana w czasie rewolucji. Podjęto wtedy decyzję, że La Madeleine stanie się gmachem sakralnym. Później zmieniono jego nazwę na Wniebowzięcie Marii Magdaleny.

Kościół słynie również z organów piszczałkowych, które uważane są za najlepsze w Paryżu. Aristide Cavaille-Coll zbudował wielkie organy w 1846 roku. Kościół jest również znany z pięknego wnętrza, w którym znajduje się mural autorstwa Jules-Claude Ziegler. Mural opowiada o historii chrześcijaństwa.

Wnętrze kościoła jest słabo oświetlone i ma jedną nawę. Budynek jest zbudowany w stylu neoklasycznym i składa się z kamienia i marmuru. Główne drzwi są z brązu i ważą 3,2 tony. Kościół jest również uważany za jeden z najlepszych w Paryżu na koncerty klasyczne. Kościół jest otwarty codziennie i można go znaleźć za pomocą Streetwise Maps.

Kościół znajduje się w dzielnicy, w której znajdują się XVIII-wieczne pałace i luksusowe sklepy. W pobliżu znajduje się Place de la Concorde i Opera Garnier. Znajduje się tu również stacja linii metra 8 i 12. La Madeleine znajduje się tuż na zachód od Łuku Triumfalnego.

Kościół ma jedną nawę z trzema kopułami. Wnętrze jest pokryte marmurem i złocone. W ołtarzu głównym znajduje się posąg świętej Marii Magdaleny. Na głównych drzwiach znajdują się również płaskorzeźby. W kościele znajduje się duża restauracja w podziemiach.

Saint-Maximin-la-Sainte-Baume

Położone w pobliżu Aix-en-Provence, w Prowansji, we Francji, Saint-Maximin-la-Sainte-Baume jest uroczym miasteczkiem o długiej i bogatej historii. Zostało założone w 1279 roku, kiedy to wybudowano w tym miejscu klasztor Dominikanów. Od tego czasu miasto jest miejscem pielgrzymek, a królowie Francji szczególnie interesowali się tym sanktuarium.

W okresie średniowiecza wielu świętych i papieży odwiedziło La Sainte Baume. Mówi się, że Maria Magdalena mieszkała w grocie u stóp góry i była karmiona przez aniołów. Było to również miejsce nawrócenia, a Maria Magdalena nawróciła miejscową ludność pogańską.

Grób Marii Magdaleny został odnaleziony w XIII wieku. Mieszkała tam od dłuższego czasu. Była kobietą o śródziemnomorskim wyglądzie, w chwili śmierci miała około pięćdziesięciu lat. Jej kości zostały znalezione w sarkofagu. Mówi się, że czaszka należy do niej i znajduje się za szklaną kopułą w krypcie bazyliki.

Kościół został zbudowany na miejscu starej krypty. Ponadto w katedrze znajdują się XVIII-wieczne organy i inne ważne dzieła sztuki. Podczas rewolucji jedno skrzydło klasztoru zostało zniszczone.

Zakon Dominikanów jest dobrze reprezentowany w Saint-Maximin, ponieważ klasztor został zbudowany dla jego mnichów. Klasztor posiada piękne krużganki i budynki klasztorne w stylu gotyckim. Istnieją również eremity założone przez dominikanów. Po rewolucji miasto zostało odrestaurowane i odnowiono drogi.

Oprócz bazyliki i krypty, w sanktuarium znajduje się również grota. Grota otoczona jest chronionym parkiem regionalnym. Jest to 90-minutowa wędrówka przez prastary las. Grota jest strzeżona przez braci dominikanów.

Poza sanktuarium, wewnątrz bazyliki znajduje się krypta, w której znajduje się czaszka św. Marii Magdaleny. Czaszka otoczona jest złotym relikwiarzem. Mówi się, że jest to relikwia czaszki Marii Magdaleny.

Setki tysięcy pielgrzymów odwiedziło sanktuarium Sainte-Baume. W sanktuarium można codziennie odprawiać Mszę św. i pojednanie.

Maison Carre w Nimes

Znana jako La Maison Carree, jest to jedna z najlepiej zachowanych starożytnych rzymskich świątyń na świecie. Znajduje się ona w Nimes we Francji, w południowej części kraju. Jest to podręcznikowy przykład witruwiańskiej konstrukcji świątyni.

Ta starożytna świątynia została zbudowana w I wieku p.n.e., za panowania Cezara Augusta. Świątynia jest również jedną z najstarszych dużych neoklasycznych struktur na świecie. Stała się ona źródłem inspiracji dla paryskiego kościoła La Madeleine.

Świątynia zbudowana jest na wysokim zestawie schodów, które prowadzą do frontonu, na którym znajduje się posąg Marii Magdaleny. Nad ołtarzem znajduje się półkopuła, namalowana przez Jules-Claude Ziegler. Na frontonie przedstawiony jest Sąd Ostateczny.

Architektura świątyni inspirowana jest Panteonem w Rzymie. Świątynia ta jest obecnie główną atrakcją turystyczną. Otaczają ją kawiarnie i sklepy.

Maison Carree jest klasyfikowany jako zabytek historyczny od 1840 roku. W ostatnich latach budowla przeszła gruntowną renowację. Obecnie jest w doskonałym stanie. Zainstalowano nowy dach z użyciem płaskich dachówek. We wnętrzu kościoła znajduje się mnóstwo rzeźb.

Na architekturę świątyni miał wpływ konkurs, który został przeprowadzony między architektami. Zwycięzcą okazał się Claude Etienne de Beaumont. Został on wybrany do dokończenia projektu. Architekt zmarł przed ukończeniem budowli. Przeprowadzono nowy konkurs, aby rozstrzygnąć projekt frontonu.

Budowa kościoła La Madeleine rozciągnęła się na 85 lat. Na początku XVIII wieku Napoleon postanowił wybudować świątynię dla swojej armii. Pierwotnie zamierzał nazwać budowlę Panteonem. Zmienił zdanie po rewolucji francuskiej. Postanowił zbudować świątynię ku chwale Wielkiej Armii.

Budowa kościoła rozpoczęła się w latach 60-tych XVII wieku, ale rozciągnęła się na okres Rewolucji Francuskiej. Król Ludwik XVIII ponownie przekształcił budowlę w kościół. We wnętrzu kościoła znajduje się wiele przedstawień Napoleona. Kościół ma trzy piękne kopuły. Jedna z kopuł jest przedstawieniem Historii Chrześcijaństwa.

During the Ancien Regime

During the Ancien Regime, L’eglise Sainte-Marie-Madeleine was built as a church for Mary Magdalene. Jest to neoklasyczna struktura, pełna złoconych dekoracji i marmurowych rzeźb. Jest to jeden z najważniejszych zabytków Paryża. Do prerogatyw kościelnych kościoła św. Marii Magdaleny należał skarbiec, który znajdował się w części budynku najbliższej transeptu.

Ancien Regime był systemem społecznym i politycznym we Francji od XV do XVIII wieku. System ten obejmował trzy posiadłości: duchowieństwo, szlachtę i pospólstwo. Wszyscy chłopi byli zobowiązani do płacenia dziesięciny lokalnym panom. Dziesięcina ta była zazwyczaj płacona w naturze. Trzecia posiadłość składała się z osób, które przekraczały granice klasowe ze względu na swoją religijność i pracę fizyczną.

Kiedy Napoleon zdobył Paryż, zamówił szereg projektów upamiętniających. Pierwszym ukończonym obiektem był 50-metrowy łuk, który jest najczęściej odwiedzanym miejscem w Paryżu. Znajdują się na nim rzeźby czołowych artystów tego okresu. Zdobią go figury królów, królowych i kluczowych postaci religii chrześcijańskiej. W kościele znajdują się również przedstawienia Napoleona.

Po Rewolucji Francuskiej, Ancien Regime został zniesiony, ale kościół pozostał nietknięty przez dziesięć lat. Po tym czasie wybudowano nową zakrystię. Budynek został zaprojektowany przez Pierre Contant d’Ivry. Pierwotny projekt opierał się na starożytnej greckiej lub rzymskiej świątyni. Budowa została przerwana przez rewolucję francuską.

W 1842 roku kościół został konsekrowany na cześć Marii Magdaleny. Katedra została przemianowana na L’eglise Sainte-Marie-Madeleine i obecnie jest popularnym punktem orientacyjnym Paryża. Kościół jest pełen marmurowych rzeźb, takich jak posąg Marii Magdaleny. W kościele znajdują się również organy piszczałkowe, które zostały zbudowane przez Aristide Cavaille-Coll.

W kościele znajduje się również szeroka mozaika ceramiczna, która przedstawia Chrystusa z grupą świętych z Francji. Mozaika została wymyślona przez ojca LeRebours. Została ona następnie przekształcona w ceramikę przez warsztaty porcelany z Sevres w Paryżu. Szeroka mozaika ceramiczna jest w stylu neobizantyjskim, który różni się od reszty chóru.

W kościele odbył się również pogrzeb kompozytora Fryderyka Chopina. Jego pogrzeb został opóźniony o dwa tygodnie, gdyż zażądał on odśpiewania Requiem Mozarta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *