Niezależnie od tego, czy jesteś podróżnikiem do Paryża, czy po prostu szukasz wyjątkowego i zabawnego doświadczenia, wizyta w kabarecie Lido w Paryżu może być właśnie dla Ciebie. To miejsce jest znane nie tylko z widowiskowych pokazów, ale także z jednych z najpiękniejszych showgirls na świecie. W tym artykule przyjrzymy się historii tego miejsca, jakie pokazy są w ofercie i jakich cen biletów można się spodziewać.

Historia

Założony w 1946 roku kabaret Lido stał się jednym z najbardziej znanych miejsc w Paryżu. Od samego początku na jego scenie występowało wiele znanych międzynarodowych gwiazd, w tym Josephine Baker, Marlene Dietrich i Elton John.

Oprócz przedstawień, w Lido odbywają się również imprezy. Miejsce to jest otwarte dla publiczności. Może pomieścić do 1150 widzów w sali panoramicznej, oferując widok na pokazy bez blokowania innych widoków. Ciekawostką są również efekty wodne w co najmniej jednej ze scen.

Budynek był pierwotnie łaźnią dla klasy robotniczej. Po II wojnie światowej budynek zakupili bracia Clerico. Przekształcili go w kabaret w stylu weneckim. Dodali również basen i prawdziwe lodowisko. Pierwsze przedstawienie nosiło nazwę Without Rhyme or Reason.

Wnętrze budynku było ozdobione obrazami przedstawiającymi Lido Beach. Zawierał również system wind, który umożliwiał opuszczanie widzów na piętro.

Pierwszy pokaz okazał się sukcesem i bracia Clerico postanowili rozbudować lokal. Dodali kolejny pokaz, który stał się pierwszym w swoim rodzaju. Stworzyli również koncepcję dinner-show, która została przyjęta przez lokale rozrywkowe na całym świecie.

Kabaret Lido przyciąga obecnie 500 000 widzów każdego roku. Widowisko pełne jest akrobatów, magików, czarodziejów i tańców orientalnych. Do tego dochodzi sześciodaniowe menu dla smakoszy i szampan.

Kabaret Lido posiada również ogromną strefę lounge. Widzowie mogą również usiąść na balkonie, z którego rozciąga się panoramiczny widok na scenę. Widzowie mogą również mieć okazję zobaczyć kostiumy wykonawców. Tancerze noszą luksusowe kostiumy zaprojektowane przez Lemara, Francois Lesage i innych znanych projektantów.

Najnowsze show w Lido ma w sobie akt wodny. Show jest również pełne aktów wodewilowych i efektownych tańców. Wykonawcy zmieniają swoje kostiumy kilka razy podczas pokazu. Niektóre z aktów specjalnych obejmują żonglerów i akrobatów.

Lido jest znane z pełnych przepychu pokazów i pięknych przedstawień. W latach 50-tych Bluebell Girls, zespół taneczny, odniósł duży sukces komercyjny. Tancerki były wysokie, klasycznie wyszkolone i posągowe. Ich obecność na scenie była bardzo uwodzicielska dla widzów. Bluebell Girls stały się jednym z najbardziej znanych zespołów tanecznych na świecie.

Oferowane pokazy

Założone w 1946 roku przez Josepha i Louisa Clerico, Lido jest jednym z najbardziej popularnych i mitycznych kabaretów w Paryżu. Lido słynie z kolorowych kostiumów i efektów specjalnych. W show występują różnorodni wykonawcy z całego świata.

Lido de Paris to muzyczna rewia, która celebruje kobiecość i akceptuje jej odmienność. Przedstawienie zawiera sekwencje taneczne, które są spektakularne i piękne. Charakteryzuje się również wyjątkową błyskotliwością technologiczną.

Lido było ulubionym spektaklem gwiazd, w tym Edith Piaf, Eltona Johna, Marleny Dietrich i Josephine Baker. Występowali w nim również tacy wykonawcy jak Mitzi Gaynor, Eartha Kitt i Kessler Twins.

The Lido jest również doskonałym miejscem na złapanie przedstawienia. Teatr ma dwa przedstawienia na noc i jest otwarty siedem dni w tygodniu. W każdym przedstawieniu występuje wielu tancerzy i piosenkarzy. Jest też wiele specjalnych występów. Mogą one obejmować żonglerów, akrobatów lub akrobatów.

Lido de Paris występuje od ponad 30 lat i wciąż olśniewa publiczność swoją unikalną techniką sceniczną. W spektaklu występuje wielu utalentowanych wykonawców, w tym grupa 42 bluebell girls z 16 różnych krajów. Stanowią one kluczowy element mitologii spektaklu.

Lido jest również znane z budzącego respekt żyrandola. Na scenie Lido odbywa się od 20 do 30 zmian kostiumów w ciągu jednego pokazu. Wykonawcy noszą przyciągające uwagę kostiumy, które są wykonane z najwyższej jakości futer i tkanin. Na scenie znajduje się również skomplikowana scenografia, która jest budowana od dołu.

Goście mogą również zjeść posiłek w Lido. Nie ma tu baru, ale jedzenie i napoje są wliczone w cenę. Jest też szatnia, która jest bezpłatna dla wszystkich gości. Restauracja posiada miejsca siedzące dla 300 gości.

Lido ma kłopoty z gospodarką. W ciągu ostatniej dekady restauracja straciła ponad 85,6 mln dolarów. Restauracja została zakupiona przez Accor, który chce przebudować show. Accor planuje również zwolnić 157 stałych pracowników. Narodowy Związek Działalności Artystycznej wezwał Accor do niezamykania Lido.

Ceny biletów

Ceny biletów na kabaret Lido w Paryżu są zazwyczaj niższe niż na słynny Moulin Rouge. Klub nocny Lido został otwarty w 1946 roku i przeniósł się do obecnej lokalizacji w 1977 roku. Lido to show kabaretowe i burleskowe, w którym występują tancerze i piosenkarze.

Show sceniczne Lido charakteryzuje się wystawnymi kostiumami, tancerzami i muzykami. W trakcie jednego przedstawienia odbywa się do 30 zmian kostiumów. Za kulisami znajduje się 25 kostiumologów.

Lido na Champs Elysees to legendarne miejsce spektakularnych przedstawień. Każdego wieczoru może pomieścić do 2,000 osób. Ten kabaret pokazuje jedne z najbardziej spektakularnych aktów w Paryżu.

Bilety na kabaret Lido można kupić online lub przez telefon. Można również zarezerwować bilet osobiście. Klub nocny Lido jest otwarty siedem dni w tygodniu.

Dostępne są trzy rodzaje biletów: Soiree Etoile, Soiree Plume i Spectacle Champagne. Do każdego biletu dołączony jest posiłek dla smakoszy i szampan. Soiree Etoile obejmuje lampkę szampana i trzydaniowy posiłek dla smakoszy. Soiree Plume zawiera kieliszek szampana i trzydaniowy posiłek fine diningowy. Bilet na Spectacle Champagne obejmuje powitanie z eskortą i pierwszeństwo siedzenia.

Pokaz Paris Merveilles to nowa produkcja na Lido. Występują w niej najwyższej klasy tancerze z całego świata. Spektakl będzie wystawiany w Lido przez wiele lat. Występują w nim zapierające dech w piersiach kostiumy, akty komiczne i spektakularne efekty wizualne.

Show na scenie Lido zostało zaprojektowane przez Jean Rabasse. W tym show występują 44 piękne dziewczyny. W show zatrudnionych jest 400 osób. Pracują oni ciężko, aby zapewnić jak najlepsze widowisko.

Lido było odwiedzane przez wielu znanych artystów na przestrzeni lat. Niektóre z najbardziej znanych artystów, którzy wystąpili w Lido to Mitzi Gaynor, Sylvie Vartan, Edith Piaf, Josephine Baker, Noel Coward, Maurice Chevalier, Siegfried and Roy oraz Elton John.

Podczas pandemii Covid-19, Lido straciło wiele ze swojej zagranicznej klienteli. Musiało też stawić czoła surowym środkom bezpieczeństwa. W celu utrzymania bezpieczeństwa, goście muszą przejść kontrolę bezpieczeństwa przy wejściu.

W Lido zatrudnionych jest 400 osób. Oprócz tancerzy Lido boy, są 42 Bluebell Girls z 16 różnych krajów. Dziewczyny te znane są z posągowych sylwetek i żywej obecności na scenie.

Showgirls

Położony na historycznych Polach Elizejskich w Paryżu, kabaret Lido ma długą historię goszczenia niektórych z najbardziej znanych wykonawców na świecie. Ten kabaret jest znany z egzotycznych pokazów, wykwintnych kostiumów i bogatych produkcji.

Pierwsze Lido na Champs-Elysees zostało otwarte w 1946 roku. W tym samym roku Margaret Kelly, znana również jako Miss Bluebell, stworzyła Bluebell Girls. Założyła tę trupę taneczną i wyszkoliła tysiące młodych tancerzy do występów. The Bluebell Girls były linią topless kobiet showgirls.

Podczas II wojny światowej tancerki Bluebell Girls ukryły w tajnym miejscu bezpaństwową pianistkę Mary Murphey. Ich bohaterstwo zainspirowało serial dramatyczny BBC „Bluebell”. Po odznaczeniu francuską Legią Honorową, Margaret Kelly opuściła Stany Zjednoczone i otworzyła studio w Paryżu. Zaczęła wybierać tancerzy i szkolić ich do występów w Lido.

Caroline Van der Linden urodziła się w Liege w Belgii i rozpoczęła swoją karierę w Lido de Paris jako Bluebell Girl w 2005 roku. W 2008 roku awansowała na Meneuse. W 2009 roku została pełnoetatową Meneuse, zastępując oryginalną Meneuse.

Alexandra Frouin urodziła się w Tours, we Francji i rozpoczęła swoją karierę w Lido w 2008 roku. Występowała u boku polityków, rodzin królewskich i celebrytów. Tańczyła w Bonheur i Paris Merveilles. Odbyła tournee do kilku wielkich miast europejskich.

Jane Sansby to była showgirl Lido de Paris. Występowała z tancerzami z Royal Ballet i West End Theatre. Współpracowała również z takimi projektantami jak Gucci i Dior.

Teatr Lido został zmuszony do zamknięcia przez mandat rządowy w styczniu 2021 roku. Miałby zostać ponownie otwarty we wrześniu 2021 roku. Jednak młode showgirls nie będą miały już możliwości zatrudnienia.

Lido Cafe to kolejna atrakcja nocnego życia w Paryżu. Charakteryzuje się żywym show, które jest dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich. Obsada Lido Cafe pochodzi z całego świata. Jest to jeden z ostatnich tego typu teatrów. Jego produkcje są bogate, ekstrawaganckie i szalenie zabawne. Przedstawienia najlepiej oglądać o godzinie 19.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *