Położony w doskonałej lokalizacji na Piątej Alei, sklep ten jest idealnym miejscem na zakupy, jedzenie i relaks. Posiada taras na dachu oraz wiele kawiarni i restauracji, w tym jedną z ofertą zwrotu podatku.

Historia

Znajdujący się w 9. dzielnicy Paryża Galeries Lafayette jest znanym na całym świecie domem towarowym, pomnikiem stylu Art Nouveau w Paryżu i symbolem „Miasta Światła”. Aby upamiętnić jego historię, firma oferuje muzeum i wycieczki z przewodnikiem.

Historia domu towarowego Galeries Lafayette sięga końca XIX wieku. Zaczęło się od małego sklepu z pasmanterią prowadzonego przez kuzynów Alphonse’a Kahna i Theophile’a Badera. W 1912 roku zbudowali oni kopułę domu towarowego, która wprowadziła nowoczesność do miasta Paryża.

Położony w 9. okręgu Paryża, główny hol Galeries Lafayette wypełnia 70 000 metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Jest to najstarszy dom towarowy we Francji i posiada neobizantyjskie okna i ślusarkę.

Jest to również największy dom towarowy w Europie. Galeries Lafayette jest również właścicielem kilku innych budynków, w tym hotelu, centrum handlowego i muzeum. Od ponad 120 lat jest odwiedzany przez tysiące gości.

W latach 50. firma przeszła największą ewolucję. Restrukturyzuje się jej strukturę produkcji i dystrybucji, otwiera się na nowe relacje z dostawcami i alternatywy produkcyjne. W 1954 roku firma zorganizowała „Festival de la Creation Francaise”, który połączył producentów i twórców.

Firma została założona w 1893 roku przez kuzynów Theophile Bader i Alphonse Kahn. Pierwszy sklep mieścił się w niewielkiej, liczącej 70 metrów kwadratowych przestrzeni w pobliżu Opery Garnier. W 1932 roku spółka-córka firmy zmieniła nazwę na „SociA(c)tA(c) anonyme des Monoprix” i otworzyła szereg sklepów w mieście i na prowincji.

Lokalizacja

Pierwotnie mały sklep z pasmanterią, dom towarowy Galeries Lafayette wyrósł na jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc handlowych Paryża. Oferuje szeroką gamę produktów, w tym modę, biżuterię, wystrój wnętrz, akcesoria, elektronikę i żywność dla smakoszy.

Wizyta w Galeries Lafayette to świetny sposób na poznanie Paryża. Można tam zrobić zakupy, posłuchać muzyki na żywo, obejrzeć wystawy rzeźb, odbyć wycieczkę historyczną i spróbować francuskiej kuchni. Najlepszym czasem na odwiedzenie sklepu jest sezon wakacyjny, kiedy to często pojawiają się dekoracje i wydarzenia.

Market na pierwszym piętrze oferuje duży wybór świeżych owoców i warzyw, pieczywa, mięsa, sera i przypraw. Można tu również znaleźć wypieki, kawę, wino i inne specjalne produkty spożywcze.

Na parterze marketu znajduje się dział dla smakoszy, który specjalizuje się w żywności i napojach z całego świata. Można tu również znaleźć lokalne i regionalne specjały.

W sklepie często odbywają się wystawy sztuki, na które można wejść za darmo. W sklepie można obejrzeć wystawę z udziałem chińskiego artysty Ai Weiwei. Sklep oferuje również wycieczki z przewodnikiem i lekcje pieczenia makaronów.

Oprócz marketu na parterze, sklep posiada dwa piętra z modą i akcesoriami. Jest tu również kilka kawiarni, w tym Jacquemus i Caviar Kaspia. W sklepie znajduje się również secesyjna kopuła o metalowej ramie, która wznosi się 43 metry nad podłogą. Jest ona wykonana przez mistrza szklarskiego Jacquesa Grubera.

Inną popularną atrakcją w sklepie jest szklany pasaż. Glasswalk rozciąga się na trzecim i czwartym piętrze sklepu, pozwalając odwiedzającym podziwiać widok spod kopuły. Chodnik jest popularną atrakcją, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Często są długie kolejki do korzystania z przejścia, więc warto dać sobie dużo czasu na zwiedzanie.

Kawiarnie i restauracje

Położona przy Boulevard Haussmann, Galeries Lafayette jest jednym z najbardziej efektownych miejsc na zakupy w Paryżu. Jest to świetne miejsce dla smakoszy, fashionistów i kreatywnych typów. W centrum handlowym Galeries Lafayette Paris Haussmann znajdują się liczne kawiarnie i restauracje. Znajduje się ono również w pobliżu stacji metra Chaussee d’Antin i La Fayette.

Najbardziej prestiżową restauracją w centrum handlowym Galeries Lafayette Paris Haussmann jest aEURCoupole’. Jest ona największa w Paryżu i oferuje eleganckie otoczenie. Oprócz aEURCoupole’, Galeries Lafayette oferuje wiele wysokiej klasy produktów spożywczych.

W Galeries Lafayette znajduje się kilka innych rozrywkowych restauracji, kawiarni i barów. W Galeries Lafayette Paris Haussmann znajduje się lodowisko pod gołym niebem na czas świąt. Lafayette Caffe znajduje się na szóstym piętrze kompleksu handlowego i oferuje szeroki wybór kuchni i deserów. Popisowym daniem restauracji jest burger z widokiem.

Centrum handlowe Galeries Lafayette Paris Haussmann ma własnego akwarelistę w sklepie z pamiątkami. Dom towarowy oferuje cotygodniowy pokaz mody, wysokiej klasy doświadczenie gastronomiczne i lekcję gotowania. Nic dziwnego, że jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Paryżu.

Centrum handlowe Galeries Lafayette Paris Haussmann może się również pochwalić największym ogrodem miejskim na dachu w Paryżu. Dach jest nie tylko miłym miejscem na piknik, ale także dostarcza świeżych produktów na sklepowy targ. Znajduje się tam również gra w petanque.

Taras na dachu

Położony na szczycie światowej sławy domu towarowego, Galeries Lafayette, taras na dachu tej instytucji oferuje niezrównane panoramiczne widoki na Paryż. Dla tych, którzy chcą odpocząć od zakupów, dach jest idealnym miejscem do złapania słońca i spojrzenia na ikony miasta.

W rzeczywistości nie jest niczym niezwykłym, że kupujący spędzają na tarasie większą część popołudnia. Wspomniany wcześniej koktajl bar na dachu to jedna z wielu propozycji. Inną godną uwagi atrakcją jest szkoła latania na dachu, która oferuje darmowe symulacje lotów. Oprócz wielu wysokiej klasy sklepów, muzeum jest domem dla jednej z najobszerniejszych na świecie kolekcji zabytkowych aparatów fotograficznych i zegarków.

Oprócz dachu, Galeries Lafayette oferuje również duży flagowy dom towarowy, który znajduje się na Boulevard Haussmann. Flagowy dom towarowy jest jednym z największych paryskich magazinów, szczycącym się wewnętrzną kopułą w stylu Art-Deco. W budynku znajduje się również wiele restauracji i barów, w tym trafnie nazwany bar d’octogone. W budynku znajduje się również imponująca choinka, która co roku zmienia swoje oblicze.

Dla tych, którzy szukają czegoś bardziej kameralnego, dom towarowy oferuje również bezpłatne Wi-Fi w wielu miejscach, w tym na tarasie. Warto również wspomnieć, że w domu towarowym co tydzień odbywa się bezpłatny pokaz mody. Jest to świetny sposób na zapoznanie się z najnowszymi trendami w modzie.

Jednym z najważniejszych obowiązków domu towarowego jest dbanie o zadowolenie klientów. Personel zawsze służy pomocą, a na stronie internetowej można znaleźć pomocne wskazówki, jak najlepiej wykorzystać zakupy.

Brands carried

Niezależnie od tego, czy szukasz wyjątkowej pamiątki, czy chcesz odebrać prezent, Galeries Lafayette oferuje szeroki wybór produktów. Od artykułów dla smakoszy po kawy dla smakoszy – w tym kultowym paryskim domu towarowym z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Można tu również znaleźć lokalne i regionalne specjały.

W Paryżu znajduje się kilka sklepów Galeries Lafayette. Jeden z nich znajduje się na Boulevard Haussmann w 9 okręgu. Sklep jest znany z architektury Art Deco i unikalnej kolekcji wzornictwa Art Nouveau i Art Deco.

Sklep jest otwarty siedem dni w tygodniu, w godzinach od 10 rano do 20:30. W czasie świąt sklep świętuje sezon świąteczny oferując dekoracje świąteczne. Sklep posiada również szklany pasaż, który ma dziewięć metrów długości. Ten szklany pasaż umożliwia odwiedzającym oglądanie pod kopułą Art Deco.

Targ na parterze Galeries Lafayette obejmuje owoce i warzywa, chleb, mięsa i sery. Można tu również znaleźć wina, kawy i przyprawy.

Sklep oferuje również salon VIP z prywatnymi toaletami. Można również zakupić artykuły online i odebrać je w sklepie. Można również otrzymać w sklepie zwrot podatku.

Sklep jest otwarty w niedziele od 11.00 do 20.00. Można również skorzystać z bezpłatnego wstępu do galerii sztuki współczesnej Galerie des Galeries.

W Galeries Lafayette odbywają się prestiżowe wydarzenia z udziałem największych artystów. W sklepie odbywa się również pokaz mody w piątek o godz. 15.00. Można tam również znaleźć różne designerskie akcesoria, w tym torby kubełkowe Rachel Mansur. Można tu również znaleźć różne francuskie marki perfum.

Zwrot podatku

Bez względu na to, czy jesteś mieszkańcem Francji, czy też przebywasz za granicą, możesz mieć prawo do zwrotu podatku w tytułowym lisim domu towarowym. W rzeczywistości nie jest to jedyny sklep, który taki oferuje. Na szczęście Galeries Lafayette ma dobrze zaprojektowaną stronę internetową, która oferuje informacje o zwrocie podatku w sposób jasny i zwięzły. Wśród ofert znajduje się widget dotyczący zwrotu podatku, darmowa ciekawostka oraz zabawna aplikacja, która pozwala wybrać trasę zakupów w 14 językach.

W przeciwieństwie do większości sklepów, Galeries Lafayette posiada specjalne stanowisko do zwrotu podatku na pierwszym piętrze w piwnicy. Zwrot podatku przysługuje mieszkańcom UE przebywającym we Francji nie dłużej niż 6 miesięcy oraz osobom odwiedzającym Francję bez długoterminowych zezwoleń na pobyt w krajach UE.

Zakupy w tym czcigodnym sklepie mają jeszcze kilka innych zalet, w tym najlepsze inspirowane architekturą adobe widoki z dachu Paryża oraz ekskluzywny salonik dla VIP-ów. Jedną z bardziej efektownych cech sklepu jest 43-metrowa kopuła z witrażami, która jest zarówno centralnym punktem, jak i popularnym miejscem spotkań dla mieszkańców i turystów. Oprócz wyżej wymienionych korzyści, możesz również odebrać darmową portmonetkę Longchamp, bon do restauracji o wartości 25 euro oraz zakupy zwolnione z podatku w wysokości 12%, co jest szczególnie miłe, jeśli masz ograniczony budżet.

Skoro już przy tym jesteś, rozważ wycieczkę do innej paryskiej placówki Galeries Lafayette, Vallee Village, która oferuje więcej niż tylko zakupy bez podatku. Wśród wielu korzyści, jakie można tu znaleźć, są zwolnione z podatku zakupy w sklepach największych marek modowych, a także obniżone ceny kolekcji z poprzedniego sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *