Niezależnie od tego, czy planujesz wakacje w Paryżu, czy po prostu szukasz więcej informacji o dzielnicach Paryża, jest kilka miejsc, w których możesz zacząć. W tym artykule znajdziesz kilka opisów najpopularniejszych dzielnic w Paryżu, dzięki czemu będziesz mógł zacząć planować swoją podróż.

Place de la Bastille

Pierwotnie forteca, Place de la Bastille w Paryżu jest obecnie tętniącą życiem dzielnicą. W tej okolicy znajduje się wiele modnych koktajlowych barów, unikalnych butików i sztuki ulicznej. Place de la Bastille to świetne miejsce do zwiedzania, zwłaszcza nocą. Dzielnica znajduje się na skrzyżowaniu czterech głównych paryskich bulwarów. Możesz również skorzystać z metra, aby zwiedzić resztę miasta.

W ciągu roku w dzielnicy odbywa się kilka demonstracji. W Dzień Bastylii, 14 lipca, odbywa się parada wojskowa, która podąża trasą Champs-Elysees do wieży Eiffla. Wieczorem wokół wieży Eiffla odbywa się pokaz sztucznych ogni. W okolicy odbywają się również liczne koncerty i inne imprezy.

Place de la Bastille jest ważnym miejscem spotkań Paryżan. Jest to również siedziba Opery Bastylii. Teatr został zaprojektowany przez Carlosa Otta w ramach projektów budowlanych zleconych przez prezydenta Francois Mitteranda. Ma unikalny projekt akustyczny, który wielu uważa za kontrowersyjny.

W okolicy znajduje się również kilka modnych rynków spożywczych do odkrycia. Należą do nich targi na świeżym powietrzu w parku Place de la Bastille. Rynki te oferują świeże produkty, mięso i odzież. Możesz również odwiedzić targi antyków i sztuki współczesnej Joel Garcia, które odbywają się po obu stronach Place de l’Arsenal.

Place de la Bastille jest również domem dla wielu popularnych klubów tanecznych. Niektóre z tych klubów znajdują się w północno-wschodniej części placu. Możesz również odwiedzić mały bar o nazwie Le Motel. Jest to popularne miejsce, w którym w niedziele odbywają się muzyczne wieczory quizowe. Wieczorem w barze można wziąć udział w happy hour, w którym serwowane są różne lokalne piwa rzemieślnicze i jedzenie.

Buttes-Chaumont

Położony w 19. okręgu Paryża obszar Buttes-Chaumont jest popularną dzielnicą z pięknymi parkami i terenami zielonymi. Obszar ten jest znany z historycznych atrakcji i przestrzeni kulturalnych.

Parc des Buttes-Chaumont jest jednym z najpiękniejszych terenów zielonych w Paryżu. Park znajduje się pomiędzy Belleville a La Villette. Posiada wodospad, jezioro i widoki na miasto. W parku znajduje się również grota. Znajduje się w nim 65-stopowa jaskinia, która została przekształcona w grotę fantasy. Dzięki temu park jest orzeźwiającym i relaksującym miejscem, które można odwiedzić latem.

Buttes-Chaumont jest również domem dla wielu sklepów spożywczych na stromej Rue de Belleville. Sklepy te oferują pyszne jedzenie i napoje, a także unikalne dania kuchni lokalnej. Wokół parku znajduje się również wiele zabytkowych budek fotograficznych. Obszar ten jest jednym z najpopularniejszych miejsc do spędzania wolnego czasu w mieście.

Parc des Buttes-Chaumont jest popularnym miejscem dla rodzin i mieszkańców. Park jest znany z egzotycznego zapachu, pięknej scenerii i krętych ścieżek. Park znajduje się w pobliżu dwóch stacji metra i jest dostępny za pomocą transportu publicznego. Możesz pojechać metrem do stacji Buttes-Chaumont, która znajduje się na linii 7bis.

Parc des Buttes-Chaumont to świetne miejsce na relaksujący spacer lub piknik w parku. Można również dokonać rezerwacji na godzinny rejs po Sekwanie na Canal de l’Ourcq. Można też kupić bilety wstępu na czas do Luwru i Łuku Triumfalnego.

Buttes-Chaumont stał się jednym z najpopularniejszych parków publicznych w Paryżu. Jest on również częścią trasy „Paryskich spacerów Drugiego Cesarstwa”.

Menilmontant

Położona we wschodnim Paryżu Menilmontant to dzielnica bohemy, która od lat jest ulubionym miejscem spotkań paryżan. W okolicy znajduje się wiele pracowni artystów i starych budynków fabrycznych, w których mieszczą się modne lokale z muzyką na żywo. Ponadto w Menilmontant znajduje się Musée Édith Piaf, w którym można zobaczyć dawne mieszkanie francuskiej piosenkarki pop.

W okolicy znajduje się również multidyscyplinarne centrum sztuki Bellevilloise. Znajduje się w nim restauracja, biblioteka i centrum opieki nad dziećmi. W centrum odbywają się koncerty, pokazy filmowe i debaty. Ponadto w okolicy znajduje się kilka rodzinnych kawiarni i piekarni.

Menilmontant zostało przyłączone do miasta Paryża w 1860 roku. Jego historia obejmuje bycie wioską na obrzeżach miasta w czasach średniowiecza. Obecnie jest uważana za dzielnicę paryską, co oznacza, że jest mieszanką kultur, w tym europejskiej, azjatyckiej, afrykańskiej i latynoamerykańskiej.

Menilmontant był popularnym miejscem dla bogatych Paryżan na wakacje w średniowieczu. W XIX wieku Menilmontant stało się dzielnicą klasy robotniczej. Stała się domem dla dużej populacji imigrantów. Jest również znany ze swojej bohemy pod koniec XX wieku.

Menilmontant ma żywe życie nocne, które można znaleźć w kilku barach i kawiarniach wzdłuż Rue de Menilmontant. W okolicy znajduje się również wiele lokali z muzyką na żywo, w tym La Marquinerie, La Bellevilloise i La Sardine. W La Laverie panuje przyjazna atmosfera, a na tarasie jest mnóstwo miejsc do siedzenia. Menu składa się z małych śródziemnomorskich talerzy, z naciskiem na sezonowe składniki.

W okolicy odbywa się również coroczna impreza Portes Ouvertes w maju. Podczas tej uroczystości otwierane są ponownie pracownie artystów, które są otwarte dla publiczności.

Les Halles

Położone w centrum Paryża, Les Halles było kiedyś siedzibą rynku hurtowego. Dziś jest to popularna dzielnica handlowa, z wieloma modnymi butikami. Oferuje również kawiarnie i jadłodajnie sprzedające tanie jedzenie i napoje. Znajdujący się w dzielnicy gotycki kościół St-Eustache jest jednym z najpiękniejszych kościołów w mieście.

W okolicy znajduje się również słynny targ na świeżym powietrzu, znany jako rynek rue Montorgueil. Obejmuje on dwie ulice i posiada stragany z jedzeniem wyłożone na chodnikach. Jest to żywe i kolorowe miejsce, z nerwową energią, która kusi apetyt.

W Les Halles znajduje się wiele sklepów i restauracji, w tym popularne Forum des Halles. Jest to nowoczesny pasaż handlowy, z wieloma regularnymi sklepami, kinami i kawiarniami na świeżym powietrzu. Zostało przeprojektowane w 2010 roku, z udziałem architektów Patricka Bergera i Jacquesa Anziuttiego.

W pobliżu zatrzymują się dwie linie RER, D i N16. N16 jest ostatnią z trzech linii, która jeździ do Les Halles. Odjeżdża ze stacji około godziny 1:00.

Forum des Halles znajduje się na miejscu dawnego rynku hurtowego. Zostało pierwotnie zaprojektowane przez Victora Baltarda w latach 50-tych XIX wieku. Został on poproszony przez barona Haussmanna o zbudowanie na tym miejscu rynku. Budynek stał się jednym z zabytków Paryża. Odniósł sukces, a rynek przeniósł się z obrzeży miasta do centrum, stając się w końcu największym w mieście.

Na Forum des Halles znajduje się również wiele zwykłych sklepów i kawiarni na świeżym powietrzu. W ostatnich latach zostało również odnowione, z nowym stalowo-szklanym zadaszeniem. Zadaszenie łączy centrum z Luwrem i Palais-Royal.

19th arrondissement

Położona na północno-wschodnim krańcu Paryża, 19th arrondissement jest uroczą i zróżnicowaną dzielnicą. W tej dzielnicy znajdują się również dwa największe parki w mieście. Park Buttes-Chaumont oferuje otwarty widok na Paryż.

W Parc de la Villette znajduje się kilka muzeów. Znajduje się tu również Cite des Sciences et de l’Industrie, które poświęcone jest nauce. W muzeum znajduje się planetarium i model łodzi podwodnej. Są tu również wystawy dla młodzieży.

W 19. okręgu mieści się również nowa Philharmonie de Paris. W tej okolicy znajduje się również wiele pracowni artystów. Znajduje się tu również wiele modnych barów i restauracji. Jest to również dom nowego Chinatown of Paris.

Park Buttes-Chaumont to kolejny duży park, który znajduje się w 19. okręgu. Ten park jest domem dla kilku wodospadów. Znajdują się tam również sztuczne jaskinie, trawniki i most wiszący. Jest on również wystarczająco pagórkowaty, aby zaoferować widok na miasto. Jest to dobre miejsce na piknik lub rodzinną wycieczkę.

Innym ważnym budynkiem w tym okręgu jest Miejskie Konserwatorium. W okolicy znajduje się również Lycee Henri-Bergson oraz Narodowe Konserwatorium Muzyki i Tańca w Paryżu. W dzielnicy znajduje się również park de la Villette.

W okolicy znajduje się również centrum handlowe Vill’Up, w którym znajduje się sześć restauracji, dziesiątki małych sklepów i kino. Znajduje się ono w samym sercu Cite des Sciences et de l’Industrie.

W 19. okręgu mieszka duża liczba studentów i wiele rodzin. Dzielnica ta jest również doskonałym miejscem do inwestowania. Cena nieruchomości jest stosunkowo niska w porównaniu z resztą miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *