Wśród najdroższych ulic handlowych na świecie, Champs Elysees jest domem dla najlepszych butików projektantów. Znajdziesz tu asortyment ekskluzywnych sklepów, od Chanel i Louis Vuitton po Gucci i Dior.

Rue de Rivoli

Położona pomiędzy Luwrem a dzielnicą Le Marais, Rue de Rivoli jest jedną z najważniejszych dróg handlowych w Paryżu. Jest to również jedna z najsłynniejszych ulic handlowych na świecie. Można tu znaleźć wszystko, od niedrogich marek odzieżowych po luksusowych projektantów. Jest to świetne miejsce na zakupy, jeśli po raz pierwszy odwiedzasz stolicę Francji.

Rue de Rivoli jest również domem dla znanego na całym świecie centrum handlowego Carrousel du Louvre, które oferuje zakupy pełne światła i stylu. W centrum handlowym znajduje się 150 sklepów, które oferują szeroki wybór mody i akcesoriów.

Rue de Rivoli jest również domem dla kilku krajowych sieci sklepów, takich jak Levi’s i BHV/Marais. Sklepy te oferują doskonały wybór odzieży, akcesoriów i artykułów gospodarstwa domowego.

Na ulicy Rivoli znajduje się również kilka butików i kawiarni. Na tej ulicy znajdują się niektóre z najbardziej znanych na świecie marek designerskich. Należą do nich Louis Vuitton, Dior i Hermes. Na ulicy znajduje się również wiele małych butików indie.

Rue de Rivoli jest jedną z najpiękniejszych ulic handlowych w Paryżu. Znajduje się na niej rząd budynków na poziomie pałacu. Budynki zostały wybudowane przez cesarza Napoleona III, który był również odpowiedzialny za rozbudowę północnego skrzydła Pałacu Luwru.

Na ulicy znajduje się również kilka innych popularnych atrakcji. W pobliżu ulicy znajdują się Ogród Tuileries i Luwr. Możesz również odwiedzić ratusz paryski, Opera Garnier i kilka muzeów.

Wschodni koniec ulicy jest wypełniony butikami odzieżowymi. Można tu również znaleźć kilka sklepów vintage. Znajdziesz tu również kilka sklepów z pamiątkami. W połowie drogi na zakupy możesz zatrzymać się na przekąskę.

Na ulicy Rivoli znajduje się również największe centrum handlowe w Paryżu, Carrousel du Louvre. To centrum handlowe jest domem dla niektórych z najbardziej popularnych na świecie marek projektantów. Centrum handlowe oferuje pięć pięter i 75 000 metrów kwadratowych powierzchni. Centrum handlowe posiada szklaną kopułę i centralną klatkę schodową w stylu Art Noveau.

Rue de Rivoli jest również domem dla kilku sklepów turystycznych, które sprzedają koszulki i inne drobiazgi. Dzięki temu ulica jest świetnym miejscem do odwiedzenia w czasie wakacji.

Avenue Montaigne

Położona w sercu dzielnicy Champs Elysees, Avenue Montaigne jest jedną z najbardziej znanych ulic luksusowych zakupów w Paryżu. Ta aleja jest domem dla wielu wysokiej klasy butików z modą, w tym Chanel i Dior. W rzeczywistości, ta aleja jest domem dla większości najważniejszych francuskich marek modowych.

Stajnia LVMH najsłynniejszych marek designerskich posiada ogromny portfel nieruchomości przy Avenue Montaigne. W rzeczywistości aleja ta jest uważana za jedną z najbardziej ekskluzywnych dzielnic handlowych na świecie. Oprócz sklepów, na tej alei znajdują się również jedne z najdroższych hoteli i klubów w Paryżu.

Ta aleja jest częścią Złotego Trójkąta, wyjątkowego obszaru, który rozciąga się między Polami Elizejskimi a Concorde. Obszar ten jest doskonałą lokalizacją dla wysokiej klasy sklepów couture, w tym Hermes, Louis Vuitton, Saint Laurent i Guerlain.

W dzielnicy Avenue Montaigne znajduje się szeroki wybór sklepów z modą i biżuterią z wyższej półki. Ta aleja jest domem dla kilku znanych francuskich projektantów mody i sklepów z biżuterią upscale. Jest to również miejsce, w którym znajduje się flagowy butik Chanel.

Na Avenue Montaigne znajduje się również wiele wysokiej klasy restauracji. Jest to popularny cel podróży najmodniejszych światowych celebrytów. Jedna z najsłynniejszych gwiazd lat 40-tych, Marlena Dietrich, mieszkała przy 12 avenue Montaigne. Jest to popularny cel podróży wielu arystokratów i urzędników państwowych.

Jest siedzibą kilku luksusowych marek, w tym Guerlain, Chanel, Roberto Cavalli, Louis Vuitton, Armani, Versace i Prada. Znajduje się tu również największy na świecie sklep Chanel, który zajmuje cały zewnętrzny narożnik Rue Arles. Sklep oferuje indywidualną obsługę klientów, a także piękny punkt sprzedaży, w którym można zobaczyć teatralne inscenizacje, tweedy i brązy.

Oprócz wysokiej klasy sklepów z modą, na Avenue Montaigne znajduje się wiele sklepów z wyposażeniem wnętrz. Przy tej alei znajduje się również słynny hotel Plaza Arhene, luksusowy hotel położony przy Avenue Montaigne.

Champs Elysees i Avenue Montaigne to dwie najsłynniejsze ulice handlowe na świecie. Są one również domem dla kilku globalnych marek, w tym Tiffany i Abercrombie & Fitch.

Galeries Lafayette

Położony przy Avenue des Champs Elysees w Paryżu, Galeries Lafayette Champs Elysees jest jedną z najbardziej ekskluzywnych ulic handlowych w mieście. Ten dom towarowy otworzył niedawno nowy okręt flagowy na tej ulicy i planuje przyciągnąć dziesiątki tysięcy odwiedzających każdego dnia. Ten ruch został okrzyknięty przez francuskiego ministra finansów jako wotum zaufania dla centrum Paryża.

Nowy sklep Galeries Lafayette Champs Elysees jest rozłożony na czterech piętrach. Jest to concept store, który przyciąga zróżnicowany tłum odwiedzających. Sklep jest rozłożony na łącznej powierzchni 6,500 metrów kwadratowych. Wnętrze jest mieszanką architektury Art Deco i Art Nouveau. Znajduje się w nim szklany pasaż, który biegnie od trzeciego piętra aż do kopuły w stylu Art Deco. Ten pasaż jest zwykle wyłożony długimi kolejkami ludzi.

W sklepie znajduje się kilka opcji gastronomicznych. Na pierwszym piętrze znajduje się kawiarnia o nazwie Citron zaprojektowana przez Simona Porte Jacquemusa. Serwuje ona dania kuchni francuskiej i amerykańskiej. Na drugim piętrze mieści się Restaurant Oursin, która jest restauracją z owocami morza zaprojektowaną przez Simon Porte Jacquemus.

Rynek na parterze to miejsce, gdzie można kupić jedzenie i napoje, w tym chleb, ser, kawę i ryby. To także dobre miejsce na zakup owoców i warzyw.

W Galeries Lafayette Champs Elysees znajduje się również kilka restauracji. Niektóre z nich obejmują jedzenie azjatyckie, bubble tea oraz produkty od Alain Ducasse i Maison Verot. Ten food court jest otwarty od 11 rano do 21 wieczorem. Znajdują się tu również produkty firm Stohrer i Maison Verot.

Wnętrze Galeries Lafayette Champs Elysees zostało zaprojektowane tak, aby było zarówno zmysłowe, jak i szykowne. Sklep stara się naśladować paryski concept store Colette. Oferuje odwiedzającym możliwość zrobienia zakupów dla marek z wyższej półki, ale jest też miejscem, w którym dzieli się wiedzą. W sklepie znajduje się również różowa przymierzalnia i specjalne miejsca do robienia zdjęć.

Galeries Lafayette Champs Elysees jest popularnym miejscem dla Paryżan, turystów i gości międzynarodowych. Znajduje się w pobliżu stacji metra Trinite, która jest pięć minut spacerem od Opery Paryskiej. Można do niego dotrzeć także ze stacji metra Opera oraz pociągiem RER E.

Boulevard Saint Germain

Położony w St Germain des Pres, Boulevard Saint Germain – Champs Elysees jest jedną z najlepszych ulic handlowych w Paryżu. Jest to dwumilowa, długa, obsadzona drzewami dzielnica handlowa, która jest wypełniona szykownymi sklepami designerskimi. Znajduje się tam wiele sklepów z żywnością dla smakoszy, sklepów z wystrojem wnętrz i butików z modą.

Jest to bardzo popularne miejsce turystyczne i jedna z najdroższych ulic handlowych w Paryżu. Jest tam wiele sklepów, które można odwiedzić, w tym Louis Vuitton, Hermes i Celine. Sklepy te są odwiedzane przez tysiące turystów i dobrze sytuowanych Azjatów. W sklepie Louis Vuitton można znaleźć wysokiej klasy biżuterię i torebki. Jest to również zabytek w stylu Art Deco.

Jest to również siedziba wielu ambasad. Na ulicy mieszka czterech ambasadorów. Jest to popularny cel podróży dla turystów i celebrytów, i jest uważany za miejsce, w którym można zrobić zakupy luksusowych przedmiotów.

Rue du Faubourg St Honore to kolejna popularna ulica handlowa. Znajduje się pomiędzy Place de la Concorde a La Madeleine. Jest to jedna z najdłuższych ulic w Paryżu. Jest również znany jako Rue Saint-Honore i jest uważany za ostateczną ulicę handlową dla towarów luksusowych. Znajduje się w pobliżu wielu ambasad i Luwru. Znajdują się tu również sklepy z biżuterią i inne mniejsze sklepy.

W okolicy znajduje się wiele sklepów z modą z wyższej półki, w tym Louis Vuitton, Caron i Bulgari. Wzdłuż ulicy można również znaleźć wiele sklepów z pamiątkami. Na tej ulicy znajduje się również muzeum – sklep Louis Vuitton. Jest on uważany za największy sklep w Paryżu i ma pięć pięter.

Kolejną ulicą handlową, którą możesz chcieć odwiedzić jest Boulevard Haussmann. Jest to dom dla wielu wysokiej klasy sklepów, w tym słynnego domu towarowego, Le Bon Marche. Możesz również odwiedzić zabytek historyczny, Galeries Lafayette.

Możesz również odwiedzić Musee Rodin, znajdujące się na Rue Saint-Dominique. Obszar ten znajduje się w pobliżu Musee du Quai Branly. Znajduje się on również w pobliżu Musee des Egouts.

Możesz również odwiedzić targ Ile de la Cite, który jest otwarty przez cały rok i znajduje się na Place Louis Lepine. Na targu sprzedawane są kwiaty, ptaki i inne pamiątki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *