Położony w samym sercu Paryża Buttes Chaumont jest jednym z najbardziej malowniczych parków w Paryżu. Park oferuje widoki na Dolinę Loary i jest idealny do spacerów po ścieżkach obsadzonych drzewami. Znajduje się tam również Świątynia Sybilli, grota, Ogród Tuileries i Jardin du Luxembourg.

Temple de la Sibylle

Położony w 19. okręgu, Buttes-Chaumont jest jednym z najpiękniejszych terenów zielonych Paryża. Park jest uroczą oazą drzew, soczystych roślin i wodospadu. Położony na terenie dawnego kamieniołomu, park powstał w czasie rządów Napoleona III.

W parku znajduje się kilka sztucznych konstrukcji, w tym fantazyjna grota z 60-stopowym wodospadem. W parku znajduje się również kilkanaście fontann do picia oraz place zabaw.

Park jest świetnym miejscem do zwiedzania w cieplejszych miesiącach. Jest tu kilka chat, które sprzedają hot-dogi, popcorn i lody. Wokół parku znajduje się również kilka jadłodajni.

Najbardziej godną uwagi częścią parku jest Temple de la Sibylle. Struktura ta jest oparta na świątyni Westy w Tivoli we Włoszech. Zapewnia ona niesamowite widoki na północno-wschodni Paryż.

Do parku można dojechać autobusem, metrem i pieszo. Położony przy kilku ulicach park jest łatwo dostępny linią metra 7bis lub linią 48. Autobusem można dojechać ze stacji Laumiere (Ligne 5) lub ze stacji Pyrenees (Ligne 11).

Nazwa „Buttes-Chaumont” pochodzi od francuskiego słowa „chauve-mont”, które oznacza „gołe wzgórze”. Został on zbudowany w okresie panowania Napoleona III. Teren ten był dawniej kamieniołomem, który dostarczał surowca dla wielu budynków w Paryżu. Jednak gdy wyczerpały się zasoby naturalne kamieniołomu, zaprzestano działalności.

Park został stworzony, aby upiększyć okolicę. Głównym projektantem parku był Jean-Charles Alphand. Pracował również nad Bois de Boulogne i Bois de Vincennes. Był również architektem miejskim Paryża.

Park był zamknięty na czas remontu przez kilka lat, ale obecnie jest otwarty do zwiedzania. W okolicy znajduje się również Temple de la Sybille, replika starożytnej rzymskiej świątyni Westy w Tivoli.

Grotta

Położony w 19. okręgu, park Buttes-Chaumont jest jednym z największych parków w mieście. Jest to urocza przestrzeń publiczna z pięknymi drzewami, sztucznymi jeziorami i grotą. Został zbudowany za czasów panowania Napoleona III.

Zanim został przekształcony w park, miejsce to było wykorzystywane na wysypiska i do odprowadzania ścieków. Szubienica na wzgórzu służyła do wieszania przestępców w latach 1800. Na tym terenie znajdował się również kamieniołom wapienia.

Baron Haussmann był prefektem Paryża za panowania Napoleona III. Użył radykalnych technik projektowania, aby przekształcić teren w park. Jego zespół wykorzystał inżynierów i artystów krajobrazu do tarasowania terenu, stworzenia jeziora i zbudowania klasycznej świątyni. Użył również dynamitu, aby ukształtować ziemię w Buttes-Chaumont.

Park ma kilka wejść. Najpopularniejsze z nich znajduje się przy stacji Buttes-Chaumont. Kolejne znajduje się przy stacji Laumiere. Jeśli wsiądziesz do autobusu 75 lub linii metra 7, będziesz mógł się tam dostać.

Park jest popularnym miejscem spotkań mieszkańców. Znany jest z pięknych drzew, egzotycznych kwiatów i różnorodnej zieleni. Znajduje się w nim również grota i wodospad. Jest to również doskonałe miejsce do odwiedzenia ze względu na bliskość Parc de Belleville.

Park des Buttes Chaumont został po raz pierwszy otwarty dla publiczności w 1867 roku. Jest to piąty co do wielkości park w Paryżu, o powierzchni 24 hektarów (61 akrów). Znajduje się w północno-wschodniej części miasta.

W skład parku wchodzi również sztuczne jezioro i most wiszący. Znajduje się w nim pięć dużych bram. Park jest również częścią ogólnomiejskiego planu bezprzewodowego dostępu do Internetu.

Widoki na Dolinę Loary

Położony na dużym wzgórzu w Paryżu, Buttes Chaumont to park, który został zbudowany podczas panowania Napoleona III. Pierwotnie park miał za zadanie wprowadzić do miasta naturę. Dziś jest to popularny ogród na pikniki i spotkania na świeżym powietrzu. Park jest labiryntem ścieżek, grot, fontann wodnych i folklorów.

Jeśli chcesz zobaczyć Dolinę Loary, to Buttes Chaumont jest świetnym miejscem. Ogród znajduje się w 19 okręgu. W zimie i na wiosnę jest domem dla kwiatów wiśni. Kwiaty te tworzą uroczy kontrast pomiędzy zielenią a skalistym krajobrazem.

Park jest doskonałym miejscem do oglądania panoramy Paryża i jest idealny na spotkania na świeżym powietrzu. W parku znajduje się sztuczne jezioro i most wiszący. Jezioro przyciąga dziesiątki zwierząt przez cały rok. Znajduje się tam również sztuczny wodospad i stalaktyty. Jest to popularne miejsce dla fotografów.

Teren wokół jeziora jest wypełniony bujną roślinnością. Wiosną można tu zobaczyć dziesiątki kwiatów wiśni i dziesiątki ptaków wodnych. Latem jest to świetne miejsce na piknik. Są tam również place zabaw, karuzela, restauracje i wiele innych. Jest to również popularne miejsce spędzania czasu przez Paryżan.

Kolejną atrakcją w parku jest Temple de la Sibylle. Jest to konstrukcja w stylu rzymskim, która wznosi się nad jeziorem. Widoki na Montmartre są oszałamiające. Do świątyni można się dostać, bujając się po wąskim moście. Oprócz malowniczych widoków, w świątyni znajdują się place zabaw, karuzela i restauracje. Znajduje się w niej również ukryta grota.

W całym parku znajduje się wiele mostów. Najlepsze widoki są z trzeciego piętra. Z mostów roztaczają się wspaniałe widoki na miasto, rzekę Sekwanę i słynne zabytki. Można też obserwować łodzie wycieczkowe i kolory miasta w „złotej godzinie”.

Buttes Chaumont to świetne miejsce na weekendowy wypad lub spędzenie dnia na zwiedzaniu miasta. Jest to również świetne miejsce na rodzinny piknik w miesiącach letnich.

Ogród Tuileries

Położony w północno-wschodniej części Paryża, Buttes Chaumont jest jednym z największych terenów zielonych w mieście. Jest to jeden z najlepszych parków w mieście i popularne miejsce spędzania czasu dla mieszkańców.

Park został zaprojektowany przez znanego architekta Gabriela Davioud. W parku znajduje się kilka atrakcji, w tym jezioro i wodospad. Ten park jest popularnym miejscem, gdzie można wybrać się na sundowner.

Park jest wypełniony wieloma egzotycznymi drzewami i roślinami. Znajdziesz tu również mnóstwo krętych ścieżek i sztuczne jezioro. W parku znajduje się również kilka piaskownic, kawiarnia muzyczna i przejażdżki na kucykach. Można tu również zobaczyć opuszczoną linię kolejową.

W XIX wieku kamieniołom służył do produkcji gipsu. Teren ten służył również do wieszania przestępców. Później przekształcono go w piękną górę.

W kilku miejscach parku widoczna jest jeszcze dawna linia kolejowa. Linia ta została zbudowana w 1862 roku i służyła do transportu towarów i pasażerów. W późniejszym czasie linia została zastąpiona przez metro.

W parku znajduje się również kilka muzeów. Fontanna Matki Boskiej naśladuje styl katedry Notre Dame. W parku znajduje się również Jeu de Paume, przestrzeń wystawowa sztuki współczesnej.

W tym parku znajduje się również sztuczne jezioro, które przyciąga ryby i ptactwo wodne. W jeziorze tym na wiosnę kwitną również wiśnie. Znajduje się tu również fantazyjna grota z 60-stopowym wodospadem.

Buttes Chaumont jest również domem dla kilku restauracji i barów. We wtorki w pavillon du the można wziąć udział w japońskiej ceremonii parzenia herbaty. W parku znajduje się również kilka muzeów i sal wystawowych.

Jardin du Luxembourg

Położony w szóstej dzielnicy Jardin du Luxembourg jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej historycznych parków w Paryżu. Park był pierwotnie własnością księcia Luksemburga. Francuski Senat jest właścicielem i zarządcą ogrodu. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w mieście.

Park jest świetnym miejscem na piknik lub spacer. Jest tu mnóstwo ławek, na których można odpocząć i mnóstwo posągów, które można podziwiać. Park jest również dobrym miejscem, aby złapać zespół lub orkiestrę. Możesz także popłynąć łódką lub przejechać się rowerem, aby zwiedzić park.

W parku znajdują się posągi słynnych francuskich kobiet i matriarchów. Są one wystawione w dużych glinianych donicach wypełnionych kwiatami. Park ten jest szczególnie atrakcyjny jesienią. W parku znajdują się również fontanny i rzeźby.

Ogrody Luksemburskie są piękne przez cały rok. Na przestrzeni lat były one kilkakrotnie odnawiane. Park jest również doskonałym miejscem do spacerów latem. Ogród jest również ulubionym miejscem pikników. Jest tu także kilka zielonych trawników i zadrzewionych alejek.

W Oranżerii w Jardin du Luxembourg znajdują się różne rzeźby i obrazy. W jednej ze szklarni można również obejrzeć wystawę orchidei. Można tu również zobaczyć dzieła znanych artystów, takich jak George Sand i Eugene Delacroix.

Ogrody Luksemburskie to także dobre miejsce na piknik. Można pospacerować po promenadzie i podziwiać florę parku. Jest to popularne miejsce dla miłośników sportu w Paryżu. Znajduje się tu również popularne Musee de l’Orangerie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *