Niezależnie od tego, czy odwiedzasz Paryż z rodziną na tydzień czy na weekend, jest wiele miejsc do odwiedzenia, które zachwycą dzieci. Od wieży Eiffla po Parc Floral de Paris, oto kilka wspaniałych atrakcji, którymi można cieszyć się z dziećmi w Paryżu.

Place du Trocadero

Położony na wzgórzu na wschodnim brzegu Sekwany, Place du Trocadero jest popularnym placem publicznym. Oprócz tego, że oferuje panoramiczny widok na Paryż, jest również siedzibą kilku muzeów. Można stąd zobaczyć wieżę Eiffla oraz pokaz światła i wody. Jest to świetne miejsce na spędzenie kilku godzin na zwiedzaniu.

Palais de Chaillot to kolejne z muzeów przy Trocadero. Jest on zbudowany w neoklasycznym stylu architektonicznym i zawiera trzy muzea. Możesz odwiedzić Muzeum Człowieka, Muzeum Marynarki Narodowej oraz Miasto Architektury i Dziedzictwa. Muzeum Łowiectwa i Natury posiada kolekcję wypchanych zwierząt, a także broń myśliwską. W Science Museum of Discovery można również znaleźć miniaturową łódź podwodną.

Akwarium Paryskie to kolejna atrakcja w pobliżu Trocadero. Jest to połączenie akwarium i kina i oferuje różnorodne eksponaty. Znajduje się w nim ponad 500 gatunków zwierząt, w tym rekiny i ryby. Akwarium posiada również pokaz syren. Znajduje się tu również zoo z rybami, a także można wziąć udział w degustacji wina z przewodnikiem.

Science Museum of Discovery posiada specjalny dział dla dzieci. Posiada planetarium, akwarium i model łodzi podwodnej. Jest to również jedno z jedynych miejsc, gdzie można dostać bilet skip-the-line.

Wieża Eiffla jest jednym z najsłynniejszych punktów orientacyjnych Paryża i nie trudno się domyślić dlaczego. Ma 276 metrów wysokości i wymaga wjazdu windą z drugiego poziomu. Najlepszym miejscem do uzyskania dobrego widoku jest otwarty obszar tarasu. Jest to popularne miejsce dla turystów do robienia zdjęć. Może być zamknięty podczas burzliwej pogody.

Paryskie metro jest szybkie i łatwe w użyciu. Bilet skip-the-line pozwala ominąć budkę z biletami.

Łuk Triumfalny

Położony na zachodnim końcu Pól Elizejskich, Łuk Triumfalny oferuje wspaniały widok na Paryż. Jest on również domem dla słynnej wieży Eiffla. Ten pomnik został zbudowany w celu uhonorowania francuskich żołnierzy. Jest to również punkt zborny dla Francuzów. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc kulturalnych w Paryżu.

Łuk Triumfalny jest zbudowany w stylu neoklasycznym, spopularyzowanym przez rzymskie i greckie style sztuki z połowy XVIII wieku. Pierwotnie wzniesiony dla uczczenia francuskich żołnierzy, został zamówiony przez cesarza Napoleona I w 1806 roku. Dziś Łuk Triumfalny jest punktem zbornym dla Francuzów.

Na szczycie pomnika znajduje się taras widokowy, z którego zwiedzający mogą podziwiać panoramę Paryża. Bilety na wejście na szczyt można kupić osobiście lub za pośrednictwem serwisu biletowego online. Na 164-metrowej konstrukcji znajduje się również muzeum i sklep z pamiątkami.

Oficjalna strona Łuku Triumfalnego posiada przewodnik online w kilku językach. Oferuje również 1,5-godzinny wykład z wycieczki w języku angielskim i hiszpańskim.

Istnieje również winda, która zabiera zwiedzających w części na szczyt pomnika. Bilety na wjazd windą nie są jednak tanie. Opłata za wstęp dla dorosłych wynosi trzynaście euro, natomiast dzieci poniżej dwudziestego piątego roku życia mogą podziwiać zabytki za darmo.

Łuk Triumfalny posiada również mniejsze muzeum pod tarasem widokowym. Muzeum poświęcone jest historii pomnika i zawiera interaktywne eksponaty. Zwiedzający mogą również znaleźć posągi i ryciny do podziwiania.

Największą atrakcją Łuku Triumfalnego jest widok na Paryż. Najlepszą porą na zwiedzanie jest noc, kiedy świecą się światła miasta. Możesz również odwiedzić go w dni powszednie, aby uniknąć tłumów.

Musee de l’Armee

Znajduje się w Les Invalides, Musee de l’Armee jest narodowym muzeum wojskowym Paryża. Jego zbiory obejmują okres od starożytności do współczesności. Zwiedzający mogą obejrzeć wiele eksponatów i kolekcji w różnych salach wystawowych o różnej strukturze tematycznej.

Zbiory Musee de l’Armee obejmują ponad 500 000 obiektów. Obejmują one szeroki zakres artylerii, zbroi i historycznych przedmiotów wojennych. Jego zbiory są rozłożone na 8000 metrów kwadratowych. Posiada również specjalną stałą wystawę poświęconą Charlesowi de Gaulle.

Zbiory Muzeum obejmują wszystko od średniowiecznej zbroi do artylerii. Zbiory muzeum podzielone są na siedem głównych działów. W dziale współczesnym znajdują się miecze i mundury. Dział średniowieczny zawiera przedmioty pochodzące z Azji Wschodniej.

Dział współczesny skupia się na eksponatach z lat 1643-1870. W muzeum znajduje się również Musee des Plans-Reliefs, które jest muzeum modeli wojskowych. Muzeum posiada również księgarnię i jest doskonałym miejscem do znalezienia książek o zbiorach.

Muzeum posiada również wiele zajęć dla dzieci. Są to zarówno gry interaktywne, jak i warsztaty edukacyjne. Zachęcają one dzieci do poznawania otoczenia i rozwijania umiejętności obserwacyjnych.

Dzieci poniżej 6 roku życia potrzebują osoby dorosłej, aby wejść do Muzeum. Dzieci siedmioletnie i starsze mogą uczestniczyć w zwiedzaniu z opowieścią. Mogą też wziąć udział w grach śledczych. Dzięki tym zabawom dzieci stają się detektywami i poznają historię muzeum.

W zależności od pory roku, muzeum jest otwarte od 10:00 rano do 6:00 wieczorem. Możesz również zarezerwować prywatną wycieczkę dla swoich dzieci. Zaleca się, aby dzieci poniżej 8 roku życia spędzały w muzeum nie więcej niż kilka godzin. Znajduje się tam również plac zabaw dla dzieci na świeżym powietrzu.

Parc Floral de Paris

Niezależnie od tego, czy odwiedzasz Paryż z dziećmi, czy jesteś miłośnikiem flory, Paris Parc Floral jest miejscem dla Ciebie. Ta zielona oaza w centrum miasta jest domem dla kilku placów zabaw i gier edukacyjnych dla dzieci w każdym wieku. W ciągu roku odbywają się tu również darmowe koncerty i inne wydarzenia specjalne.

Parc Floral jest częścią Jardin Botanique de la Ville de Paris, który obejmuje również Parc de Bagatelle i Arboretum de l’ecole de Breuil. Jego 28 hektarów (70 akrów) ziemi jest podzielone na cztery obszary krajobrazowe. Każdy z nich charakteryzuje się innym typem klombu.

Dla dzieci, Parc Floral oferuje piaskownicę, plac zabaw, szklarnię bonsai i pole do mini golfa. Znajduje się tam również restauracja i sklep z pamiątkami. Do parku można łatwo dojechać samochodem lub komunikacją miejską.

Oprócz kwiatów, park posiada również ogród rzeźb. Można w nim znaleźć monumentalną fontannę autorstwa Francois Stahly. Są tu także liczne małe jeziorka, stawy i azalie. W parku znajdują się również setki różnych roślin z gatunku irysów.

Paryski Parc Floral gości również różne koncerty na swojej scenie zewnętrznej. Koncerty odbywają się w każdy weekend od końca czerwca do początku września. Większość koncertów jest bezpłatna. Więcej informacji o koncertach można znaleźć na stronie internetowej parku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o muzyce, dostępna jest broszura w języku angielskim i francuskim.

Parc Floral to także świetne miejsce na pikniki. W całym parku można znaleźć wiele miejsc piknikowych. Oprócz miejsc piknikowych, jest tu również kilka placów zabaw. W parku znajduje się również kilka łazienek i parking przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Muzeum figur woskowych to również świetne miejsce dla dzieci do nauki o historii. Prezentuje ono ponad 450 woskowych eksponatów postaci historycznych. Można tu również znaleźć teatr lalek.

Bazylika Sacre Coeur

Niezależnie od tego, czy szukasz atrakcji dla dzieci w Paryżu, czy miejsca na spędzenie dnia z rodziną, Paryż ma wiele ciekawych rzeczy do zrobienia. Jest tu wieża Eiffla, która ma 324 metry wysokości i bazylika Sacre Coeur, która została zbudowana na wzgórzu Montmartre. Jeśli podróżujesz z maluchami, u podstawy wieży znajduje się również plac zabaw i park zoologiczny do zwiedzania.

Bazylika Sacre Coeur jest uważana za obiekt sakralny. Została zbudowana na początku XIX wieku. Była wynikiem ogromnej procesji mającej na celu zbudowanie pomnika Najświętszego Serca Jezusa.

Do Sacre Coeur nie ma opłaty za wstęp, ale do zwiedzania krypty lub wieży może być potrzebny bilet. Bilety te można dostać w kasie biletowej po przyjeździe. Kosztują one zaledwie kilka dolarów. Jednak w deszczowe dni kolejki mogą być długie.

Możesz również wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem audio lub pobrać aplikację Sacre Coeur tour na swój telefon. Pozwoli Ci to zwiedzić miejsce z profesjonalnym przewodnikiem i zaoszczędzić czas. Wycieczka po Sacre Coeur obejmuje również inne pobliskie atrakcje. Możesz na przykład zwiedzić pobliską galerię Espace Dali, która posiada dużą kolekcję dzieł sztuki Salvadora Dali.

Możesz również odwiedzić muzeum figur woskowych, gdzie można zobaczyć ponad 450 figur woskowych przedstawiających słynnych przywódców od Karola Wielkiego do Napoleona. Można też zrobić sobie zdjęcia z figurami woskowymi. Podczas zwiedzania dowiesz się o historii Francji i o tym, jak figury woskowe odnoszą się do rzeczywistych odpowiedników. Zobaczysz również sceny z krwawej Rewolucji Francuskiej.

Jeśli podróżujesz z małymi dziećmi, możesz rozważyć odwiedzenie Paryskiego Parku Zoologicznego. W tym parku znajduje się ponad 15 000 gatunków, w tym ptaków, ryb i płazów. Możesz również wybrać się na safari w parku, gdzie możesz zobaczyć zwierzęta takie jak żyrafy i zebry. Jest tu mini karuzela, boisko do koszykówki i teatr lalek, a także plac zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *