Położone w centrum Paryża Aquarium de Paris jest jednym z największych akwariów we Francji, z kolekcją ponad dziesięciu tysięcy różnych gatunków ryb. W akwarium znajduje się również tunel z rekinami, kino z dwoma ekranami i basen dotykowy dla ryb. Jest to również idealne miejsce na rodzinną wycieczkę.

Historia akwarystyki

Trzymanie zwierząt wodnych w niewoli sięga czasów starożytnych. Rzymianie umieszczali ryby w marmurowych pojemnikach. Były one nie tylko dekoracyjne, ale służyły również jako źródło pożywienia. Wielu archeologów znalazło dowody na istnienie akwariów w starożytnej Grecji.

Najwcześniejsze akwaria były prymitywne i w niewielkim stopniu dbały o zachowanie środowiska naturalnego. Były też słabo zaludnione przyziemnymi gatunkami. Stanowiły popularną atrakcję w wielu krajach europejskich.

Pierwsze udane akwarium zostało stworzone przez brytyjską biolog morski Anne Thynne w 1846 roku. W akwarium znajdowała się trawa węgorzowa, ślimaki i złota rybka. Anne trzymała żywe korale przez trzy lata. Później opublikowała swoje odkrycia.

Pierwsze publiczne akwarium powstało w 1853 roku w Londynie. Philip Henry Gosse stał się później znany jako „The Fish House”. Napisał również „A Handbook to the Marine Aquarium”. Książka ta nakreśliła kroki niezbędne do stworzenia akwarium. Zawierała instrukcje dotyczące zbierania roślin i zwierząt.

W 1856 roku P.T. Barnum zasponsorował pierwsze publiczne akwarium w USA. Nowojorskie akwarium znajdowało się w American Museum. Charles Townsend, który był drugim dyrektorem akwarium, podróżował na wybrzeże Atlantyku w poszukiwaniu ssaków morskich do ekspozycji.

Pierwsze morskie ryby ozdobne były sprzedawane w sklepach z zabawkami w całej Europie. Nazywano je rybami „zabawkowymi”. Pierwsze ryby tropikalne zostały sprowadzone z Ameryki Środkowej. Ryby te były łatwe w hodowli i nazywano je żyworodnymi.

Poważna zmiana w akwarystyce nastąpiła, gdy Norbert Tunze wynalazł w latach 60-tych mechaniczną pompę powietrzną. Membranowa pompa powietrzna była cichsza i wymagała mniej konserwacji. Ułatwiło to hobbystom zakładanie morskich roślin ozdobnych.

Wokół innowacji wybitnych hobbystów zaczęło powstawać wiele nowych firm. Mattel stał się głównym producentem „zabawkowych” ryb. Hawaiian Marine Imports była uważana za głównego dealera ryb morskich we wczesnych latach 70-tych. Firma posiadała markę Metaframe.

Inne innowacje w akwarystyce to zastosowanie pokarmów płatkowych i filtrów z napędem. Wiele gatunków ryb, takich jak błazenek, jest obecnie z powodzeniem hodowanych w niewoli.

Dom dla największego zbiornika akwariowego we Francji

Położone w Boulogne-sur-Mer, Francja, akwarium Nausicaa jest największym zbiornikiem akwariowym we Francji i jednym z największych akwariów w Europie. Ogromny zbiornik akwariowy Nausicaa zawiera ponad 17 000 m3 wody, co wystarcza do wypełnienia czterech basenów o wymiarach olimpijskich.

Akwarium Nausicaa to światowej klasy centrum morskie, które specjalizuje się w edukacji i badaniach. Jest to centrum doskonałości od 1999 roku i jest uważane za jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia we Francji.

Akwarium jest domem dla ponad 60 000 stworzeń. Zwiedzający mogą zobaczyć foki w treningu, szkoły sardynek i tropikalną lagunę. Ostatnia rozbudowa Nausicaa obejmuje najnowocześniejsze rozszerzenie w kształcie gargantuicznej manty.

W akwarium znajduje się również ogromna wystawa meduz. W Medusarium znajduje się 2,500 okazów 45 różnych gatunków meduz. Jest to również największy eksponat meduz w Europie.

Poza głównym zbiornikiem akwarium, akwarium jest domem dla kilku mniejszych zbiorników. W głównym zbiorniku akwarium mieszka pięć gatunków rekinów. Jest tam również eksponat meduzy grzebieniowej, która wytwarza tęczę świateł, gdy meduza znajduje się w wodzie.

W akwarium znajduje się również park aligatorów, którego tematyka przypomina luizjańskie bagna. Zwiedzający mogą tu zobaczyć rekiny młoty i groupery goliath. W parku znajduje się również odkryty basen. Można również odwiedzić tunel z rekinami, aby zobaczyć rekiny pływające nad głową.

Nausicaa Aquarium posiada również szpital ratunkowy dla chorych zwierząt morskich. Akwarium poświęcone jest ochronie środowiska morskiego, a placówka edukuje zwiedzających na temat trudnej sytuacji oceanów. Nausicaa to jedna z najlepszych atrakcji rodzinnych we Francji.

Akwarium posiada również tunel z rekinami, a zwiedzający mogą zobaczyć rekiny różnej wielkości pływające nad ich głowami. Oprócz rekinów, można tu również zobaczyć młoty, goliaty i ławice sardynek.

Akwarium jest popularnym miejscem turystycznym w regionie Hauts-de-France. Zostało uznane za jedną z największych atrakcji turystycznych Francji i od 1991 roku odwiedziło je ponad 16 milionów gości.

Nowa rozbudowa akwarium obejmuje BIG TANK, który jest jednym z największych akwariów na świecie. Będzie miał 60 metrów długości i 35 metrów szerokości, a także będzie posiadał 20-metrowe okno widokowe.

Shark tank

Położone w pobliżu wieży Eiffla w samym sercu Paryża oceanarium w Paryżu to świetne miejsce na rodzinną wycieczkę. Posiada wiele ryb i rekinów, a także kilka fajnych interaktywnych funkcji. Główny zbiornik akwarium jest wysoki na 33 metry, szeroki na 10 metrów i zawiera 3 miliony litrów wody.

Akwarium jest podzielone na różne sekcje. Są tu akwaria poświęcone rekinom i meduzom, a także sekcja świata wodnego z Nowej Kaledonii. Największy zbiornik jest największy w Europie i naśladuje ekosystem Oceanu Spokojnego. W zbiorniku z rekinami można zobaczyć kilka różnych gatunków rekinów, w tym rekiny piaskowe i rekiny tygrysie.

W akwarium znajdują się również baseny dotykowe, w których zwiedzający mogą zapoznać się z życiem morskim. Ogromna szyba o powierzchni 100 metrów kwadratowych pozwala zwiedzającym spojrzeć w dół zbiornika. To tutaj można zobaczyć koniki morskie, rekiny tygrysie i żarłacze.

W zbiorniku z rekinami znajduje się ponad 50 rekinów, w tym różne gatunki. Zobaczysz również koniki morskie, kraby, homary i sardynki. W niektórych zbiornikach na prętach wiszą jaja rekinów, a czasem rodzą się małe rekiny.

Akwarium w Paryżu posiada jeden z największych zbiorników wody morskiej w Europie. Znajduje się w nim ponad sto gatunków ryb, a także wiele meduz. Posiada również duży zbiornik, w którym zwiedzający mogą karmić ryby. Organizowane są tu przyjęcia urodzinowe i warsztaty.

Akwarium posiada również wiele interaktywnych eksponatów, w tym największą meduzę w Europie. Znajduje się tu również woliera dla ptaków, a także zbiornik z pingwinami. Główny zbiornik akwarium jest domem dla pięciu gatunków rekinów.

Akwarium w Paryżu posiada również zbiornik z karpiami koi, w którym zwiedzający mogą dotknąć tych uroczych ryb. W akwarium odbywa się również codzienny pokaz karmienia. Największy zbiornik akwariowy w Europie mieści dziesięć milionów litrów wody.

Zbiornik z rekinami w Paryżu jest domem dla ponad stu gatunków ryb. Są wśród nich rekiny i meduzy z całego świata.

Wizyty grupowe

Położone w sercu Paryża Aquarium de Paris to fantastyczne oceanarium. Jest to jedno z najstarszych akwariów w Europie. Jest otwarte siedem dni w tygodniu.

Aquarium de Paris oferuje interaktywne doświadczenie. Możesz przejść się przez tunel z rekinami lub pogłaskać morskie stworzenia. Organizowane są również pogadanki i interaktywne pokazy. W akwarium znajduje się ponad siedemset gatunków ryb i siedem tysięcy kolonii koralowców.

Wewnątrz akwarium znajduje się dziesięć dużych zbiorników. Można w nich zobaczyć rekiny, meduzy, żółwie i inne morskie stworzenia. Możesz wybrać się na wycieczkę przez tunel z rekinami, aby zobaczyć z bliska rekiny olbrzymie. Można też wziąć udział w interaktywnych warsztatach, podczas których można karmić ryby.

W paryskim akwarium znajduje się sklep z pamiątkami, w którym można kupić prezenty związane z oceanem. Znajduje się tam również restauracja ze wspaniałymi widokami na miasto. Można również kupić bilety online.

W miesiącach letnich można spodziewać się dużych tłumów. Wiosną i jesienią akwarium jest mniej oblegane. Najlepszym czasem na wizytę są poranki. Jednak popołudnia również mogą być zajęte.

Możesz zarezerwować bilet z wyprzedzeniem, aby upewnić się, że masz czas odpowiadający Twoim potrzebom. Można również wypożyczyć wózek inwalidzki lub spacerowy. W przypadku wizyty w akwarium potrzebna będzie również maska na twarz.

W akwarium znajduje się wiele specjalnych eksponatów. W ekspozycji „Podwodne piękno” znajduje się blisko 100 gatunków meduz. Można tu również zobaczyć Idol mauretański, Konik morski, Meduza lagunowa i Motylnica piramidowa.

Akwarium posiada również sklep z pamiątkami, w którym można kupić książki i inne prezenty związane z oceanem. Na terenie całego obiektu znajdują się toalety. W łazienkach znajdują się przewijaki dla dzieci i toalety z poręczami. Można również wypożyczyć nosidełka dla dzieci z Help Desk.

Rekiny w Paris Aquarium są karmione trzy razy w tygodniu. Jedzą około dwóch kilogramów pokarmu na jeden posiłek. Uważane są za szczyt łańcucha pokarmowego w oceanie.

Akwarium jest dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich dzięki zewnętrznej windzie. Znajdują się tam również łazienki z poręczami, przewijakami dla niemowląt i obniżonymi umywalkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *